Napoli wyznaczyło nowy cel transferowy. Napastnik Genoi zastąpi Osimhena

Napoli przygotowując się do przebudowy swojego ataku, rozważa transfer Mateo Reteguiego z Genoi jako następcy Victora Osimhena. Wszystko wskazuje na to, że latem Nigeryjczyk będzie bohaterem wielkiego transferu.

Mateo Retegui
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Mateo Retegui

Retegui z dużymi szansami na transfer do Napoli

Zgodnie z doniesieniami Il Corriere dello Sport, Napoli zwróciło swoją uwagę na Mateo Reteguiego, który mógłby zastąpić Victora Osimhena. Reprezentant Włoch, w minionym letnim okienku transferowym dołączył do Genoi z Tigre za kwotę 14,5 miliona euro i od tego czasu zdobył osiem bramek w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach.

W obliczu klauzuli odejścia Osimhena, wynoszącej od 120 do 130 milionów euro i zainteresowania PSG oraz klubów z Premier League takich jak Chelsea i Arsenal, Napoli rozgląda się za nowymi opcjami w ataku. Jednym z kandydatów jest właśnie Retegui, który mógłby wzmocnić neapolitański atak w nadchodzącym sezonie.

Oprócz Reteguiego, Napoli ma na oku również Jonathana Davida z Lille. Włoskie media informowały w zeszłym tygodniu, że klub z Neapolu osiągnął już ustne porozumienie z kanadyjskim napastnikiem, co może wpłynąć na dalsze decyzje transferowe.

Plan Napoli na przyszłość wyraźnie wskazuje na chęć przebudowy linii ataku, gdzie Retegui mógłby odegrać kluczową rolę. Jego potencjalne przybycie jest częścią szerszej strategii, mającej na celu umocnienie drużyny w obliczu ewentualnych odejść kluczowych graczy. Media zaznaczają jednak, że ostateczne kroki Napoli będą głównie zależeć od wyboru nowego szkoleniowca, dlatego konkretnych ruchów należy spodziewać się dopiero po zakończeniu rozgrywek i roszad na ławce trenerskiej.

Zobacz również: Bramkarz Górnika Zabrze obronił strzał z najwyższym współczynnikiem xG w sezonie

Komentarze