Milan szuka wzmocnień w Hiszpanii. Chce byłego piłkarza Barcelony

Milan rozgląda się za wzmocnieniami ofensywy. Na celowniku trafił Ez Abde, który minionego lata opuścił Barcelonę. Aktualnie reprezentuje barwy Betisu.

Ez Abde
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ez Abde

Wychowanek Barcelony w Milanie?

Milan przygotowuje się do letniego okienka transferowego. Na San Siro może dojść do sporych zmian kadrowych. Wygląda na to, że z klubem pożegna się Olivier Giroud, który będzie kontynuował karierę w MLS. Niepewna pozostaje także przyszłość Rafaela Leao, łączonego z takimi potęgami, jak Manchester United czy Paris Saint-Germain. Rossoneri muszą zabezpieczyć się na wypadek straty największych gwiazd, a jednocześnie wzmocnić zespół i włączyć się w przyszłym sezonie do walki o mistrzostwo kraju.

Na rynku transferowym nie brakuje ciekawych opcji. Jedną z nich jest Ez Abde, który poważnie zainteresował działaczy Milanu. Minionego lata skrzydłowy opuścił Barcelonę, aby móc grać regularnie i się rozwijać. Za kwotę 7,5 mln euro dołączył do Betisu. W pierwszej części sezonu grał regularnie, natomiast w styczniu wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Po powrocie nie występuje tak często, co wiąże się również z problemami zdrowotnymi.

22-letni Marokańczyk uchodzi za gracza niezwykle dynamicznego i przebojowego, któremu brakuje odpowiedniej decyzyjności, więc nie jest jeszcze produktem kompletnym. Dysponuje natomiast na tyle dużym potencjałem, że odpowiednie poprowadzenie jego rozwoju może zaowocować zyskaniem gracza, który poradzi sobie na najwyższym poziomie. Na taką okazję liczy właśnie Milan, który nie musiałby płacić za niego zbyt wielkich pieniędzy.

Zobacz również: Manchester United negocjuje ze wschodzącą gwiazdą. Ma być twarzą nowego projektu

Komentarze