Mikel Arteta określił priorytet. Arsenal rusza po wielki transfer

Arsenal chciałby latem 2024 roku wzmocnić linię pomocy. Jak informuje Caught Offside, Mikel Arteta już określił priorytet, wskazują konkretne nazwisko.

Mikel Arteta
Obserwuj nas w
Mark Pain / Alamy Na zdjęciu: Mikel Arteta

Martin Zubimendi na szczycie listy Arsenalu

Arsenal pod wodzą Mikela Artety dołączył do rywalizacji o najwyższe cele. Jednak Kanonierzy zdają sobie sprawę, że aby na stałe zagościć w europejskiej czołówce potrzebne będą wzmocnienia składu. Klub będzie się starał o pozyskanie nowego napastnika, który mógłby poważnie rywalizować z Gabrielem Jesusa. Oprócz tego celem Arsenalu jest sprowadzenie jakościowego pomocnika, co obecnie wydaje się priorytetem.

POLECAMY TAKŻE

Serwis Caught Offside twierdzi, że Mikel Arteta określił główny cel na letnie okno transferowe i jest nim Martin Zubimendi. Defensywny pomocnik Realu Sociedad imponuje dojrzałością i wyróżnia się w skutecznej grze defensywnej. Według ekspertów najmocniejszymi atutami Hiszpana są pojedynki powietrzne oraz umiejętne blokowanie przestrzeni, które ogranicza możliwości ofensywne przeciwnika.

Martin Zubimendi w sezonie 2023/2024 rozegrał 44 mecze, zdobył w nich cztery gole i zanotował asystę, co pokazuje, że pomocnik odnajduje się także w grze ofensywnej. Właśnie taki profil piłkarza odpowiada Mikelowi Artecie, który chciałby stworzyć jak najbardziej zbilansowany zespół. Szkoleniowiec szlify pod tym względem zbierał w Manchesterze City, gdzie współpracował z Josepem Guardiolą.

Transfer Zubimendiego może kosztować klub z Emirates Stadium około 60 milionów euro, bo tyle mniej więcej wynosi klauzula odejścia piłkarza.

Czytaj również: Barcelona chce byłą gwiazdę Realu! Szykuje się hit transferowy

Komentarze