Manchester City zdementował wieści w sprawie transferu

Manchester City mimo odpadnięcia z Ligi Mistrzów wciąż ma szanse w tym sezonie na cenne trofea. Tymczasem w mediach nie brakuje doniesień na temat wzmocnień The Citizens.

Sergiej Pinajew
Obserwuj nas w
fot. ZUMA Press Inc / Alam Na zdjęciu: Sergiej Pinajew

Manchester City nie pozyska Siergieja Pinajewa

Manchester City w tym tygodniu został sprowadzony na ziemię w meczu z Realem Madryt. Przedstawiciel Premier League sprawił, że ekipa z ligi hiszpańskiej cierpiała przez większość rywalizacji. Mimo wszystko nie wywalczył awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Tymczasem w mediach nie brakuje doniesień na temat letnich wzmocnień Obywateli.

Ostatnio pojawiła się informacja, że na radarze ekipy z Anglii znajduje się Siergiej Pinajew, broniący na co dzień barw Lokomotiwu Moskwa. Tymczasem tego typu pogłoski zostały już zdementowane. “Manchester City nie zamierza pozyskać Siergieja Pinajewa” – brzmi oświadczenie ekipy z Premier League cytowane przez RIA Novosti.

Pinajew to napastnik, którego mocno stroną jest przede wszystkim gra lewą nogą. Rosjanin trafił do Lokomotiwu w styczniu 2023 roku z KS Samara za 2,5 miliona euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika kształtuje się w wysokości mniej więcej ośmiu milionów euro.

19-latek w tej kampanii wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Tylko w lidze rosyjskiej rozegrał natomiast 22 mecze, notując w nich trzy trafienia i pięć asyst. Obecny kontrakt piłkarza z klubem z Moskwy obowiązuje do końca grudnia 2026 roku. Mimo młodego wieku Pinajew ma już na swoim koncie sześć występów w drużynie narodowej, notując w nich także jedno trafienie.

Czytaj więcej: Europejski gigant nawiązał kontakt z otoczeniem Zinedine’a Zidane’a

Komentarze