Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Leeds włączyło się do gry o Buffona

Jeszcze w trakcie minionego weekendu wszystko wskazywało na to, że nowym klubem Ginaluigi Buffona zostanie FC Porto. Tymczasem w tej kwestii nic nie jest jeszcze przesądzone. Tym bardziej że do gry na poważnie włączył się kolejny klub w postaci Leeds United.

Czytaj dalej…

Corriere della Sera sugeruje na swoich łamach, że doświadczony włoski bramkarz jest dla działaczy Smoków celem numer jeden. Jest to następstwem tego, że Iker Casillas po jednym z ataków serca zdecydował się zakończyć piłkarską karierę.

Najnowsze doniesienia włoskiej gazety są jednak takie, że 41-letniemu golkiperowi może spodobać się perspektywa walki o awans do Premier League z drużyną z Elland Road. Wcześniej wydawać się mogło, że ewentualna przeprowadzka Buffona do Leeds to tylko marzenia ściętej głowy, tymczasem dzisiaj takie rozwiązanie może naprawdę stać się faktem.

Zwolennikiem pozyskania byłego reprezentanta Włoch jest Marcelo Bielsa, który zamierza zrobić wszystko, co w jego mocy, aby jego zespół w kolejnej kampanii wywalczył przepustkę do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.


Komentarze