Juventus obserwuje młodego napastnika. To 18-latek z Gwinei

Facinet Conte, 18-letni napastnik francuskiej Bastii, znajduje się wśród talentów monitorowanych przez dyrektora Juventusu Cristiano Giuntoliego, donosi La Gazzetta dello Sport. Stara Dama może zdecydować się na transfer podczas letniego okienka transferowego.

Facinet Conte
Obserwuj nas w
IMAGO / Frederic Chambert Na zdjęciu: Facinet Conte
  • Juventus szuka młodych talentów
  • Na celowniku znalazł się 18-latek z Gwinei
  • Obecnie występujący w drugiej lidze francuskiej

Juventus na zakupach w drugiej lidze francuskiej

Cristiano Giuntoli zasłynął ze znakomitej pracy w Napoli sprowadzając do klubu wiele talentów. Teraz chce dokonać tego samego w Juventusie, pozyskując utalentowanych młodych zawodników, którzy będą rozwijać się w klubie.

Jest wśród nich Georgyi Sudakov, ale gwiazda Szachtara ma już wysoką cenę i Bianconerich nie będzie stać na ten ruch. Z drugiej strony uwagę dyrektora Juventusu przyciągnęli już inni obiecujący gracze. Jednym z nich jest Facinet Conte z SC Bastia. Reprezentant Gwinei ma 18 lat i w tym sezonie zdobył pięć bramek w 15 występach we francuskiej drugiej lidze.

Według Gazzetty Giuntoli nawiązał już kontakt z Bastią, która w styczniowym oknie transferowym odrzuciła ofertę Genui wartą 4 miliony euro. Kolejnym graczem na liście Giuntoliego jest Eduard Spertsyan, wszechstronny ormiański skrzydłowy związany kontraktem z Krasnodarem. 23-latek strzelił w tym sezonie osiem goli i cztery asysty w 22 występach, a jego kontrakt wygasa w czerwcu 2026 roku.

Zobacz również: Złe wieści dla gwiazdy Sassuolo. Kontuzja torpeduje marzenia o wyjeździe na EURO

Komentarze