Reprezentant Polski na celowniku mistrza Rosji

Jakub Świerczok
Jakub Świerczok PressFocus

Wicekróla strzelców PKO Ekstraklasy Jakub Świerczok w przyszłym sezonie może ponownie zabraknąć na polskich boiskach. 28-letnim napastnikiem, który ostatni sezon spędził w zespole Piasta Gliwice, zainteresowany ma być Zenit Sankt Petersburg. Informację przekazał dobrze poinformowany w kwestiach transferowych użytkownik Twitter Janex89.

  • Jakub Świerczok po udanym sezonie w barwach Piasta Gliwice może ponownie opuścić PKO Ekstraklasę
  • Pozyskaniem 28-letniego reprezentanta Polski zainteresowany ma być Zenit Sankt Petersburg

Świerczok wyląduje w Rosji?

Świerczok w ostatnim sezonie występował w Piaście Gliwice, do którego był wypożyczony z bułgarskiego Ludogorca Razgrad. W 23 ligowych spotkaniach zdobył dla drużyny Waldemara Fornalika 15 bramek, zostając tym samym najskuteczniejszym polskim zawodnikiem w PKO Ekstraklasy. W klasyfikacji najlepszych strzelców ligi musiał ustąpić jedynie reprezentantowi Czech Tomasowi Pekhartowi.

Po udanym sezonie Piast zdecydował się na wykupienie Świerczoka, wykładając na ten cel milion euro. Wiele jednak wskazuje na to, że napastnik nie zagrzeje długo miejsca w Gliwicach. Poważnie zainteresowany sprowadzeniem zawodnika ma być Zenit Sankt Petersburg, który w ostatnim sezonie sięgnął po mistrzostwo Rosji.

Szansa od Paulo Sousy

Wysoka forma Świerczoka sprawiła, że uwagę na niego zwrócił selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. 28-latek wykorzystując również kontuzje Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika znalazł się w kadrze na Euro 2020, podczas którego wystąpił w ostatnim meczu ze Szwecją. Co ciekawe wystąpił na stadionie w Petersburgu, gdzie na co dzień swoje spotkanie rozgrywa drużyna Zenitu. Wcześniej zaliczył dwa występy i jednego gola w towarzyskich meczach przeciwko Rosji i Islandii.

Komentarze