Trener z Premier League na radarze FC Barcelony

FC Barcelona nadal znajduje się w zawieszeniu w kontekście trenera na przyszły sezon. Wśród licznych opcji, o których mówi się od wielu tygodni, pojawiła się też kandydatura hiszpańskiego szkoleniowca pracującego w Premier League.

Xavi
Obserwuj nas w
Francisco Macia / Alamy Na zdjęciu: Xavi
  • Xavi Hernandez ogłosił, że opuści FC Barcelonę po sezonie. Klub stara się jednak przekonać trenera do zmiany decyzji
  • Wymieniano już multum kandydatów do zastąpienia szkoleniowca z Terrassy
  • Kataloński Sport do długiej listy dodał Andoniego Iraolę

Iraola kolejnym kandydatem do zastąpienia Xaviego

Gdy w styczniu Xavi Hernandez ogłosił, że wraz z końcem sezonu opuści FC Barcelonę, ruszyła giełda nazwisk. W kontekście zastąpienia Katalończyka wymieniano, między innymi, Hansiego Flicka, Thomasa Tuchela, Roberto De Zerbiego czy Juliana Nagelsmanna. Poprawa wyników drużyny sprawiła jednak, że jak bumerang wraca kwestia przekonania Xaviego do zmiany zdania. Joan Laporta otwarcie przyznał, że pozostanie obecnego szkoleniowca byłoby dla niego najlepszą opcją. Na ten moment 44-latek nie zmienił jednak zdania.

Kataloński Sport w środę podał kolejnego kandydata na następcę Xaviego. Jest nim Andoni Iraola. Hiszpan przed sezonem przejął AFC Bournemouth. Jeszcze niedawno wydawało się, że Wisienki zechcą go zwolnić, ale w marcu drużyna prezentowała się świetnie. Opuściła strefę spadkową i znajduje się w środku tabeli.

Według wspomnianego źródła Iraolę wysoko ceni, między innymi, Deco. W Barcelonie pamiętają, jak świetną pracę wykonał ten trener, wprowadzając Rayo Vallecano do La Ligi i osiągając tam wspaniałe rezultaty.

Czytaj więcej: Oficjalnie: zapadła decyzja ws. występu Lewandowskiego w El Clasico.

Komentarze