Ferland Mendy odejdzie z Realu Madryt? Angielskie potęgi w gotowości

Ferland Mendy w ostatnich tygodniach imponuje znakomitą dyspozycją. To nie przechodzi bez uwagi angielskich gigantów. Sytuację lewego obrońcy monitorują Arsenal, Manchester United i Liverpool - podaje francuski dziennik L'Equipe.

Ferland Mendy
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Ferland Mendy

Ferland Mendy łączony z transferem do Premier League

Przyszłość Ferlanda Mendy’ego w Realu Madryt stoi pod dużym znakiem zapytania. Królewscy od dawna prowadzą bowiem rozmowy z Alphonso Daviesem, który w najbliższym letnim okienku transferowym może przeprowadzić się na Santiago Bernabeu i tym samym zastąpić Francuza. To wykorzystać chciałyby kluby z ligi angielskiej, które w Ferlandzie Mendym widzą ogromne wzmocnienie – informuje gazeta “L’Equipe”.

Sytuację bocznego defensora monitorują przedstawiciele takich zespołów jak Arsenal, Manchester United oraz Liverpool. Wcześniej mówiło się, że wychowanka Paris Saint-Germain obserwuje również Bayern Monachium – w tym przypadku mogłoby dojść do wymiany piłkarzy. 28-latek z powodzeniem występuje w koszulce Los Blancos od lipca 2019 roku, kiedy to trafił na Estadio Santiago Bernabeu za 48 milionów eruo z Olympique’u Lyon.

Ferland Mendy w 32 spotkaniach trwającego sezonu strzelił 1 bramkę. Portal “Transfermarkt” wycenia lewego obrońcę na 20 milionów euro. Kontrakt francuskiego zawodnika z liderem La Ligi wygasa już 30 czerwca 2025 roku, więc strony albo zawrą nowe porozumienie, albo się rozstaną. Wszystko wskazuje na to, że w tym drugim scenariuszu boczny defensor na brak zainteresowania nie będzie narzekał.

Komentarze