Chelsea obserwuje francuskiego obrońcę. W grze 60 milionów funtów

Castello Lukeba znalazł się w kręgu zainteresowań Chelsea. Klauzula odstępnego w kontrakcie obrońcy RB Lipsk wynosi 60 milionów funtów – informuje „Foot Mercato”.

Castello Lukeba
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Castello Lukeba

Castello Lukeba na celowniku Chelsea

Obecnie trwająca kampania w wykonaniu Chelsea jest ewidentnie spisywana na straty. „The Blues” od początku rozgrywek prezentują się poniżej oczekiwań, a na domiar złego, zespół we wtorek poległ w meczu derbowym z Arsenalem aż 0:5. Tak słaby sezon sprawia, że nadchodzące letnie okienko transferowe zapowiada się na pracowite w siedzibie londyńskiego klubu.

Jedną z pozycji, którą po sezonie może wzmocnić Chelsea jest środek defensywy. Według informacji przekazanych przez „Foot Mercato”, „The Blues” właśnie zagięli parol na młodego Francuza. A mianowicie Castello Lukebę, który obecnie reprezentuje barwy RB Lipsk. Sam transfer 21-letniego stopera nie będzie należał do najtańszych. Niemiecki klub sprzeda swojego zawodnika tylko po wpłaceniu klauzuli odstępnego, która wraz z końcem czerwca będzie wynosiła aż 60 milionów funtów. Jednak taka kwota nie powinna robić wrażenia na londyńczykach.

Wychowanek Olympique Lyon trafił do RB Lipska latem ubiegłego roku. Transfer Castello Lukeby wyniósł 30 milionów euro i zaczął się spłacać od jego pierwszego występu w koszulce „Czerwonych Byków”. W obecnie trwającej kampanii 21-letni Francuz zgromadził na koncie 37 występów. Nawet raz udało mu się wpisać na listę strzelców, a miało to miejsce w rywalizacji ligowej przeciwko Bayernowi Monachium. Finalnie ten mecz nie poszedł po myśli podopiecznych Marco Rose, bowiem zremisowali 2:2.

Sprawdź także: Pochettino o szansach Chelsea na europejskie puchary

Komentarze