Bramkarz zdecydowany na ofertę Tottenhamu. To on zostanie następcą Llorisa?

Tottenham rozgląda się za następcą Hugo Llorisa, który już tego lata może opuścić Londyn. Zdecydowany na ofertę Kogutów jest David Raya, rozchwytywany przez czołowe kluby z Premier League.

David Raya
fot. Pressfocus Na zdjęciu: David Raya
  • Tottenham przygotowuje się do rozstania z Hugo Llorisem
  • Bliski przenosin na Tottenham Hotspur Stadium jest David Raya
  • Bramkarz Brentford może kosztować około 20 milionów funtów

Hiszpan następcą legendy?

Obecny sezon pokazuje, że Hugo Lloris nie jest już zdolny do skutecznej gry na najwyższym europejskim poziomie. Francuski bramkarz popełniał błędy, które prowadziły do utraty goli i punktów przez Tottenham. W trakcie rozgrywek Koguty podjęły decyzję, że latem rozejrzą się za nowym numerem jeden między słupkami. Początkowo Lloris miał przejąć rolę rezerwowego, lecz coraz bardziej prawdopodobne wydaje się być definitywne rozstanie.

Aby odpowiednio przygotować się do ewentualnego odejścia legendy, klub poważnie pracuje nad transferem jego następcy. Niebawem szeregi drużyny powinien zasilić David Raya, który w tym sezonie wymieniany jest w gronie czołowych golkiperów Premier League. Zawodnik Brentford zrobił bardzo dobre wrażenie i uznał, że to odpowiedni moment na kolejny krok w karierze i zmianę klubu na taki z wyższej półki.

Mając na uwadze wygasający w 2024 roku kontrakt, Brentford jest zmuszone sprzedać swojego bramkarza już teraz. Początkowo oczekiwano 40 milionów funtów, jednak Tottenham jest skłonny zaoferować o połowę mniejszą kwotę.

Ściągnięcie 27-letniego Hiszpana rozważa również Chelsea, jednak jemu samemu najbliżej do propozycji Tottenhamu, gdzie miałby zapewnione miejsce w pierwszej jedenastce.

Zobacz również: Kolejny klub chce Grahama Pottera. Były trener Chelsea będzie pracował w Championship?

Komentarze