Bayern wytypował następcę Alphonso Daviesa. To były piłkarz Realu Madryt

Bayern Monachium przygotowuje się do rozstania z Alphonso Daviesem, który jest bliski transferu do Realu Madryt. Bawarczycy wytypowali następcę Kanadyjczyka. Jest nim wychowanek Królewskich.

Miguel Gutierrez
Obserwuj nas w
fot. PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Miguel Gutierrez

Bayern sprowadzi gwiazdę Girony?

Bayern Monachium przygotowuje się do letniego okienka transferowe, w trakcie którego najprawdopodobniej straci Alphonso Daviesa. Kanadyjczyk otrzymał kilka ofert nowego kontraktu, lecz nie odpowiedział pozytywnie na żadną z nich. Nie zamierza podejmować decyzji przed końcem sezonu, na co z kolei nie godzą się Bawarczycy. Strony są dalekie od porozumienia, a jeśli go nie osiągną, latem defensor zostanie sprzedany. Media są przekonane, że jego kolejnym krokiem w karierze będzie przeprowadzka do Realu Madryt. Królewscy intensywnie pracują nad sprowadzeniem Daviesa, a nieoficjalnie nawet doszli z nim do porozumienia w kwestii warunków współpracy.

Dla Bayernu to poważny cios, gdyż wiązał przyszłość z Daviesem. Teraz musi wytypował odpowiedniego następcę, który wskoczy do wyjściowej jedenastki, a drużyna nie straci na jakości. Wśród potencjalnych kandydatów wyłania się głównie jedno nazwisko – Miguel Gutierrez.

Transfer Alphonso Daviesa będzie korzystniejszy dla…

Bayernu. Davies jest piłkarzem przereklamowanym 20%
Realu. Davies to zawodnik z najwyższej półki 70%
Oba kluby skorzystają na tej transakcji tak samo 9%
44+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Bayernu. Davies jest piłkarzem przereklamowanym
  • Realu. Davies to zawodnik z najwyższej półki
  • Oba kluby skorzystają na tej transakcji tak samo

22-latek rozgrywa świetny sezon i jest jednym z motorów napędowych Girony, która walczy o zakończenie rozgrywek La Ligi na podium. Młodzieżowy reprezentant kraju zgromadził w lidze bramkę oraz cztery asysty, imponując przede wszystkim zrównoważeniem między grą w obronie a ofensywą, czego brakuje Daviesowi.

Bayern jest gotowy złożyć ofertę za Gutierreza, który nie powinien kosztować zbyt wielkich pieniędzy. Co ciekawe, lewy obrońca jest wychowankiem Realu Madryt, który w 2022 roku puścił go do Girony za cztery miliony euro.

Zobacz również: Znany agent wchodzi do gry. Pomoże Manchesterowi United w hitowym transferze

Komentarze