Bayern ponownie na zakupach w Premier League. Zagięli parol na pomocnika Evertonu

Bayern Monachium w ostatnim czasie chętnie ściąga posiłki z Premier League. Po tym jak do stolicy Bawarii trafił Harry Kane oraz Eric Dier następny w kolejce według The Telegraph jest Amadou Onana z Evertonu.

Amadou Onana
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Stock Photo Na zdjęciu: Amadou Onana
  • Amadou Onana w kręgu zainteresowań Bayernu Monachium
  • Pomocnik występuje w Evertonie
  • Belg to kolejny zawodnik z Premier League, który może trafić do Bayernu

Bayern polubił zawodników z Premier League, Onana celem na lato

Bayern Monachium wciąż nie sprowadził do klubu nowego defensywnego pomocnika. Zimą blisko Die Roten był Joao Palhinha z Fulham, lecz ostatecznie do transferu nie doszło. Tym samym plany zakupu nowego zawodnika na pozycję numer sześć zostały przeniesione na lato.

Jak poinformował dziennik The Telegraph, nowym głównym celem transferowym Bayernu Monachium został pomocnik Evertonu – Amadou Onana. Belg spisuje się bardzo dobrze w lidze, czym przykuł uwagę kilku dużych klubów. Jeśli chodzi o kwotę transferu, to według aktualnej wartości koszt może wynieść aż 60 milionów funtów.

Onana w tym sezonie zagrał 29 meczów, w których strzelił 3 bramki i zaliczył jedną asystę. Do Evertonu trafił latem 2022 roku z Lille za 35 milionów. Wcześniej występował w barwach HSV Hamburg czy juniorskim zespole Hoffenheim.

Komentarze