Bundesliga
Bundesliga

Augustin nie chce żegnać się z RB Lipsk

Jean-Kevin Augustin stwierdził ostatnio że nie ma planów opuszczenia RB Lipsk, mimo słabej w swoim wykonaniu kampanii 2018/19. Dodajmy, że zawodnik ma umowę z przedstawicielem Bundesligi do 2022 roku.

Czytaj dalej…

– Zmiana klubu oznaczałaby tylko ucieczkę od mojej odpowiedzialności. To nie byłoby właściwe. Nic by mi to nie dało. Nie mogę po prostu znaleźć nowego klubu za każdym razem, gdy coś nie gra tak, jakbym tego chciał. Nigdy nie brałem pod uwagi zmiany barw klubowych – mówił Augustin w rozmowie z niemieckim Sport Bildem.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie 22-letni piłkarz zaliczył tylko cztery mecze w niemieckiej ekstraklasie. Zawodnik jest jednak świadomy tego, co było tego powodem.

– Nie grałem, ponieważ nie dawałem z siebie wszystkiego, na co było mnie stać. Nie byłem tez w pełni sprawny, co miało wpływ na to, że popełniałem różne błędy. W każdym razie nie miałem żadnych kłopotów z zawodnikami z drużyny, czy trenerem – zaznaczył Francuz.

22-latek przekonuje jednak, że przed startem nowej kampanii bardzo mocno nad sobą pracował. – Kiedy wróciłem do Lipska po wakacyjnej przerwie, przeszedłem test sprawności i zmierzyłem tkankę tłuszczową. Lekarze zapytali mnie, gdzie zniknęły wszystkie kilogramy. Dużo jednak nad tym pracowałem – rzekł 22-latek.


Komentarze