Arsenal wyszedł na prowadzenie. Trwa wyścig o rozchwytywanego pomocnika

Arsenal jest faworytem do pozyskania Martina Zubimendiego. Zmniejszyły się szanse Bayernu Monachium, który najpierw chce wytypować nowego trenera.

Martin Zubimendi
Obserwuj nas w
fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Alamy Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Martin Zubimendi nie wyklucza odejścia z Realu Sociedad
  • Transferem poważnie interesuje się Arsenal
  • Kanonierzy w tej chwili prowadzą w wyścigu o jego podpis

Zubimendi trafi do Arsenalu? To wyraźny faworyt

Martin Zubimendi to jeden z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym. W zeszłym roku starała się o niego FC Barcelona, lecz nie była w stanie sprostać finansowym żądaniom Realu Sociedad. Sam zawodnik również nie był przekonany do przeprowadzki, gdyż chciał potwierdzić, że zasługuje na grę na najwyższym poziomie. Obecny sezon również jest dla niego bardzo udany, co sprawia, że latem może trafić do europejskiego giganta.

Wydaje się, że Barcelona nie będzie w stanie skutecznie rywalizować z bogatszymi ekipami. Zubimendi jest w głównej mierze łączony z przeprowadzką do Premier League lub Bayernu Monachium. Thomas Tuchel naciskał na wzmocnienie środka pola, lecz po sezonie opuści zespół. Bawarczycy nie chcą podejmować żadnych decyzji transferowych, zanim nie wybiorą nowego trenera.

W tej sytuacji faworytem do pozyskania Zubimendiego stał się Arsenal, który planuje wzmocnić drugą linię. Minionego lata pozyskał Declana Rice’a i Kaia Havertza, jednak po czasie okazało się, że ten drugi lepiej sprawuje się w ofensywie. Kanonierzy są gotowi zapłacić wielkie pieniądze za reprezentanta Hiszpanii, który jest chętny na grę pod wodzą swojego rodaka.

Zobacz również: Gwiazdor Realu nie obawia się transferu Mbappe. “Problem dla trenera”

Komentarze