Angielski gigant wciąż marzy o Victorze Osimhenie. Nic się nie zmieniło

Według Rudy'ego Galettiego Victor Osimhen nadal jest głównym celem Chelsea, jeśli chodzi o wzmocnienie linii ataku w letnim oknie transferowym. Wiele będzie jednak zależeć od tego, jak The Blues poradzą sobie z ewentualnym naruszeniem zasad finansowego fair play.

Victor Osimhen
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Victor Osimhen

Victor Osimhen głównym celem Chelsea

Jednym z najważniejszych zadań dyrektora sportowego Chelsea – Paula Winstanleya – w nadchodzącym letnim okienku transferowym będzie pozyskanie nowego napastnika. W tym momencie nie wiadomo jednak, na jaki wydatek The Blues będą mogli sobie pozwolić z uwagi na potencjalne naruszenie zasad finansowego fair play. Londyńczycy najpierw więc spróbują wypchnąć ze Stamford Bridge kilku niepotrzebnych zawodników, z których sprzedaży otrzymają solidny profit.

Plan Chelsea na wzmocnienie linii ataku pozostaje bez zmian – przekonuje Rudy Galetti. Głównym celem angielskiego klubu nadal jest Victor Osimhen, który po zakończeniu obecnego sezonu ma odejść z Napoli i zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze. Klauzula odstępnego skutecznego snajpera w kontrakcie z Azzurrimi wynosi około 130 milionów euro, ale The Blues chcą usiąść do rozmów z włoskimi działaczami, żeby zbić cenę za największą gwiazdę reprezentacji Nigerii.

Victor Osimhen w 27 spotkaniach trwającej kampanii rozegrał 27 meczów, strzelił 15 bramek i zaliczył 4 asysty. Urodzony w Lagos napastnik na Stadio Diego Armando Maradona z powodzeniem występuje od września 2020 roku. Wówczas przeprowadził się do Neapolu za 75 milionów euro z Lille. 25-latek przez media w ostatnim czasie jest łączony również z Arsenalem oraz Paris Saint-Germain.

Czy Victor Osimhen sprawdziłby się na Stamford Bridge?

Tak, to świetny napastnik 64%
Nie, nie pasuje do tej ligi 21%
Ciężko powiedzieć 15%
61+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, to świetny napastnik
  • Nie, nie pasuje do tej ligi
  • Ciężko powiedzieć

Komentarze