Aleksander Buksa w nowym klubie. Będzie grał w rezerwach

Aleksander Buksa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aleksander Buksa

Standard Liege poinformował o pozyskaniu 20-letniego Aleksandra Buksy. Wychowanek Wisły Kraków będzie występował w drugoligowych rezerwach.

  • Aleksander Buksa poszuka regularnej gry w nowym klubie
  • Polski napastnik trafił do Standardu Liege w ramach wypożyczenia
  • Będzie on występował w drugoligowych rezerwach

Buksa wciąż szuka swojego miejsca

W 2021 roku Aleksander Buksa podjął ryzykowną decyzję o opuszczeniu Wisły Kraków. Młodziutki napastnik miał za sobą kilka udanych występów oraz bramek na poziomie Ekstraklasy. Wówczas zdecydował się na przenosiny do Genoi, a jego ruch spowodował niesmak wśród kibiców “Białej Gwiazdy”, którzy liczyli na dłuższą współpracę i sprzedaż za ogromne pieniądze.

We Włoszech Polakowi nie udało się jednak przebić do pierwszego składu. Rok później zdecydowano więc na wypożyczenie do Belgii. Buksa przeniósł się do OH Leuven, gdzie grał dla trzecioligowych rezerw. W 16 meczach strzelił pięć goli i zebrał dobre recenzje.

Włoski klub postanowił ściągnąć go z wypożyczenia i oddać w inne miejsce. Od kilku dni trwały rozmowy ze Standardem Liege, które wreszcie zostały sfinalizowane. Buksa w ramach transferu czasowego ponownie trafił do Belgii, lecz tym razem będzie występował na wyższym poziomie rozgrywkowym. Belgijski klub ściągnąć go z myślą o grze dla drugoligowych rezerw.

Zobacz również:

Boniek skomentował pomysł zatrudnienia Łukasza Piszczka w sztabie reprezentacji Polski
Zbigniew Boniek

W nowym sztabie reprezentacji Polski może znaleźć się Łukasz Piszczek, który jest jednym z kandydatów dla Fernando Santosa. Ten pomysł dosadnie skrytykował w rozmowie z Meczyki.pl Zbigniew Boniek, dla którego były piłkarz nie dysponuje wystarczającym doświadczeniem. Aktualnie trwa kompletowanie sztabu szkoleniowego Fernando Santosa Wiele wskazuje na to, że znajdzie się w nim Łukasz Piszczek Zbigniew

Czytaj dalej…

Komentarze