Wieczysta nie podjęła rękawic z Piastem

Piast Gliwice pokonał Wieczystą Kraków (4:0) w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski. Drużyna Aleksandara Vukovicia może zatem w spokoju przygotowywać się do piątkowej potyczki ligowej z Widzewem Łódź.

Wieczysta Kraków - Piast Gliwice
  • Piast Gliwice po serii kilku spotkań bez wygranej przełamał się w Foruna Pucharze Polski
  • Podopieczni aleksandara Vukovicia pokonali Wieczystą Kraków dowodzona przez Sławomira Peszkę
  • Losowanie par 1/16 finału odbędzie się 29 wrzesnia o godzinie 12:00

Piast z przełamaniem

Piast Gliwice w roli zdecydowanego faworyta podchodził do potyczki z Wieczystą Kraków. Mimo że w szeregach gospodarzy zagrał między innymi Jacek Góralski. Finalnie były reprezentant Polski nie był przeszkodą nie do sforsowania dla Niebiesko-czerwonych.

Pierwszy gol padł już w szóstej minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Jorge Felix. Hiszpan oddał strzał mocny strzał z dystansu i golkiper krakowian musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy było 1:0 dla gliwiczan.

W drugiej odsłonie ekipa Aleksandara Vukovicia dołożyła trzy gole. Bramkę na 2:0 zdobył Miłosz Szczepański, wykorzystując podanie Serhija Krykuna w 57. minucie. Z kolei sześć minut później swoje trafienie dołożył Damian Kądzior.

Wynik rywalizacji na 4:0 ustalił Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny. Jednocześnie pomocnik Piastunek zdobył czwartą bramkę w tej kampanii z jedenastki.