Widzew rozprawił się z trzecioligowcem

Widzew Łódź wywiązał się z roli faworyta w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski, pokonując Concordię Elbląg (4:0). Podopieczni Daniela Myśliwca będą tym samym do potyczki z Piastem Gliwice w PKO Ekstraklasie podejdą w bardzo dobrych nastrojach.

Daniel Myśliwiec
  • Widzew Łódź od momentu, gdy stery nad drużyną przejął Daniel Myśliwiec, pozostaje bez porażki
  • We wtorkowy wieczór łodzianie odnieśli drugie zwycięstwo w tym miesiącu
  • Po raz pierwszy od listopada 2021 Widzew w jednym oficjalnym spotkaniu zdobył co najmniej cztery bramki
  • Kolejnego rywala ekipa z Łodzi pozna w piątek o 12:00, gdy odbędzie się losowanie par 1/16 finału rozgrywek

Widzew ze spokojną wygraną

Widzew Łódź w trzecim występi pod wodzą trenera Daniela Myśliwca zaliczył drugie zwycięstwo. Jednocześnie łodzianie wywalczyli przepustkę do gry w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

W pierwszej połowie Widzew strzelił dwa gole. Wynik spotkania został otwarty w 29. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Andrejs Ciganiks. Zawodnik popisał się mocnym strzałem. Z kolei w 34. minucie bramkę na 2:0 zdobył Imad Rondić.

Po zmianie stron goście z Łodzi dołożyli dwa kolejne trafienia. Bramkę na 3:0 zdobył Sebastian Kerk. Tymczasem gola na 4:0 strzelił Piotr Jakubowski, notując samobójcze trafienie po niefortunnej interwencji.

Czasu na odpoczynek Widzew nie będzie miał, bo już w piątek łodzian czeka spotkanie 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Rywalem ekipy Daniela Myśliwca będzie Piast Gliwice. Spotkanie odbędzie się o godzinie 20:30.