Keane bezlitośnie ocenił występ Man Utd. “Wyglądali jak drużyna z Championship”

Po niezwykle emocjonującym półfinale Pucharu Anglii, w którym Manchester United wygrał z Coventry dopiero po rzutach karnych, były kapitan Czerwonych Diabłów, Roy Keane, nie szczędził słów krytyki swojemu dawnemu klubowi.

Piłkarze Manchesteru United
Obserwuj nas w
Andrew Orchard sports photography / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

Keane ostro skrytykował Manchester United po wygranej Pucharze Anglii

Manchester United awansował do finału Pucharu Anglii, lecz sposób, w jaki drużyna Erika ten Haga roztrwoniła prowadzenie 3:0 przeciwko Coventry, wywołał sporą falę krytyki. Jednym z tych, którzy ostro skomentowali postawę Czerwonych Diabłów był Roy Keane. Były kapitan United, komentując mecz dla ITV, nie krył rozczarowania postawą zespołu z Old Trafford twierdząc, że Manchester United przypominał drużynę z Championship, a nie elitę Premier League.

– Kiedy patrzę na ten zespół United, nie podoba mi się to, co widzę. Mówimy o przywództwie i charakterach, ale ja tego tutaj nie dostrzegam. Mój Boże, jak oni dzisiaj mieli szczęście – powiedział Keane. Zaznaczył również, że nawet niektórzy zawodnicy i kibice wydawali się zażenowani sposobem, w jaki drużyna wygrała. – Byli prawie zawstydzeni, że wygrali dopiero po rzutach karnych.

Keane skrytykował także brak charakteru w drużynie. – Maguire powiedział, że pokazali dobry charakter, ale ja charakteru w tej grupie zawodników nie widzę. United mieli mnóstwo problemów, ale jakoś wykonali zadanie. W dogrywce to Coventry wyglądało jak drużyna z Premier League, a Manchester United jak z Championship – dodał.

W finale Pucharu Anglii Manchester United zmierzy się z Manchesterem City, który w sobotę wyeliminował Chelsea. Czerwone Diabły z pewnością nie będą faworytami w starciu z Obywatelami.

Zobacz również: Były piłkarz Man United docenił Coventry. “Rozgrzaliście moje serce”

Komentarze