Lampard za Pochettino? Ważna deklaracja trenera

Frank Lampard zapowiedział, że niebawem wróci do zawodu i obejmie nowy klub. W mediach od razu pojawiły się spekulacje, że mógłby przejąć ponownie londyńską Chelsea i zastąpić krytykowanego Mauricio Pochettino. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Frank Lampard
Obserwuj nas w
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Frank Lampard
  • Lampard wróci na ławkę trenerską
  • W przeszłości prowadził Chelsea
  • Od razu zaczęto łączyć go z zastąpieniem Pochettino

Lampard wróci na ławkę trenerską

Frank Lampard od czerwca 2023 pozostaje na bezrobociu. Ostatnim klubem, w którym pracował była Chelsea. Druga próba prowadzenia tej londyńskiej drużyny zakończyła się ogromnym fiaskiem, bowiem na 11 poprowadzonych spotkań udało mu się tylko raz zwyciężyć.

Pomimo tak słabych wyników Anglika znów łączy się z londyńskim klubem. Zwłaszcza, że po sezonie odejść może krytykowany Mauricio Pochettino.

– Cieszę się z przebywania z rodziną i chciałbym prędzej czy później wrócić do piłki. Mam nadzieję, że pojawi się coś, co będzie dla mnie odpowiednie – wyjawił Lampard.

Pomimo wzmocnień w lecie Chelsea ponownie rozczarowuje i zajmuje dopiero jedenaste miejsce w angielskiej Premier League. Oznacza to, że w przyszłym sezonie The Blues ponownie nie zagrają w Lidze Mistrzów. Chelsea przegrała przed tygodniem finał Pucharu Ligi po rywalizacji z Liverpoolem.

Dziennikarze Goal.com zauważają jednak, że ponowny angaż Lamparda na Stamford Bridge jest – wobec jego poprzednich wyników – mało prawdopodobny. Bardziej realny scenariusz mówi o tym, że Anglik obejmie jeden z klubów z Championship.

Komentarze