Piłkarze Fulham
Piłkarze Fulham PressFocus

Kolejny mecz Premier League przełożony

Kolejne spotkanie Premier League zostało odwołane z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. W środowy wieczór do skutku nie dojdzie pojedynek Tottenhamu Hotspur z Fulham.

Władze Premier League podjęły decyzję o odwołaniu meczu na spotkaniu zarządu w środę rano. Z prośbą o przesunięcie mecze zwróciło się Fulham, argumentując swoją prośbę “znaczącym wzrostem liczby pozytywnych przypadków koronawirusa, jak również dużą liczbą zawodników wykazujących dziś objawy”.

Premier League w oficjalnym komunikacie poinformowała, że “decyzja o przełożeniu meczu została podjęta jako środek ostrożności, a zdrowie zawodników i personelu jest priorytetem”.

W ostatnich godzinach pojawiły się również informacje o możliwym zawieszeniu rozgrywek na dwa tygodnie. Taki wariant na razie nie jest jednak brany pod uwagę. “Przy niskiej liczbie pozytywnych testów w większości klubów, Premier League nadal ma pełne zaufanie do swoich protokołów i rozgrywanie meczów może odbywać się zgodnie z planem” – dodano w komunikacie.

Spotkanie Tottenham Hotspur – Fulham jest drugim meczem Premier League w tym tygodniu, które zostało przełożone z powodu koronawirusa. Do skutku nie doszedł również poniedziałkowy mecz Everton – Manchester City.

We wtorek Premier League poinformowała natomiast o ujawnieniu 18 pozytywnych przypadków koronawirusa w całej lidze. Była to najwyższa odnotowana w tym sezonie liczba podczas jednej serii testów.

W środę odbędzie się tylko jeden mecz 16. kolejki Premier League. Newcastle United zmierzy się u siebie z Liverpoolem.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 30. grudnia 2020 20:55.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze