Goście ponownie górą. Młoty za mocne dla Orłów

Manuel Lanzini
PressFocus Na zdjęciu: Manuel Lanzini

Trzeci mecz Premier League w 2022 roku i trzecie zwycięstwo gości. W ostatnim sobotnim meczu West Ham United pokonał 3:2 Crystal Palace.

• West Ham rozpoczął 2022 rok tak jak zakończył poprzedni – zwycięstwem
  • Młoty w wyjazdowym meczu pokonały Crystal Palace
  • W drużynie West Hamu pełne 90 minut rozegrał Łukasz Fabiański

Udany start Młotów

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Jeff Schlupp, po którego strzale piłka odbiła się od słupka. Sytuacja ta podziałała mobilizująco na gości, którzy w kolejnych minutach uzyskali przewagę i ją udokumentowali.

W 22. minucie prowadzenie dla West Hamu uzyskał Michail Antonio, który z bliska skierował piłkę do siatki po świetnym dośrodkowaniu Saida Benrahmy. Trzy minuty później Młoty prowadził już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Manuel Lanzini, który popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę po dograniu Declana Rice’a.

W doliczonym czasie gry padła trzecia bramka dla gości. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Crystal Palace wykorzystał Lanzini, po raz drugi wpisując się tym samym na listę strzelców.

W drugiej połowie drużyna Łukasza Fabiańskiego starała się kontrolować wydarzenia na boisku, ale nie uniknęły błędów. Te pozwoliły Crystal Palace na zdobycie dwóch goli. Najpierw sposób na pokonanie byłego reprezentanta Polski znalazł Odsonne Edouard, który wykorzystał dogranie Michaela Olise, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się asystent przy pierwszym golu, trafiając do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Wynik 3:2 utrzymał się do końca spotkania. Dzięki tej wygranej West Ham przesunął się na piąte miejsce w ligowej tabeli.