Podwójna szansa – zakłady z podpórką

Czy wiesz, że bukmacherzy dają ci możliwość wygrania zakładu w podwójnej szansie? Przyzwyczaiłeś się, że tylko jeden wynik u bukmachera gwarantuje ci wygraną, więc jeśli obstawisz zwycięstwo gospodarzy, a padnie remis, to przegrywasz? Oczywiście, że i tak  może być, ale jeśli skorzystasz z podwójnej szansy, to taki rezultat wcale nie będzie wiązał się z przegraną. Ba, będziesz mógł wygrać! Do tego jednak potrzebujesz typów na podwójną szansę. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tym rodzaju zakładów bukmacherskich.

Spis treści

Zakłady na podwójną szansę, to często typy bukmacherskie w slangu bukmacherskim określane jako “podpórka”. Wielu graczy specjalizuje się w zakładach na podwójną szansę, bo od strony prawdopodobieństwa dają one większe gwarancje na wygraną. Typowanie zakładów z “podpórką” to częsta czynność u bukmacherów, bo to rynek, który należy do TOP 5 granych spośród wszystkich zdarzeń w zakładach sportowych.

Podwójna szansa świetnie może sprawdzić się u klientów, którzy stawiają pierwsze kroki u bukmachera. Tacy gracze wciąż pracują nad tym, jak obstawiać zakłady bukmacherskie i dopiero co poznają specyfikę poszczególnych rynków i typów. Przy podwójnej szansie będzie im łatwiej na początku osiągać wygrane u bukmachera.  Oczywiście będą to robić kosztem niższy kursów, bo podwójna szansa wpływa na współczynniki kursowe. Pytanie jednak co lepsze: większa szansa na wygranie zakładu po niższym kursie, czy mniejsze prawdopodobieństwo a wyższy kurs?

Czym jest podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

W typach bukmacherskich podwójna szansa to rodzaj zakładu występujący w zdarzeniach przedmeczowych i zakładach na żywo. W ofertach na stronach bukmacherów online i mobilnych aplikacjach pola kursowe z podwójną szansą pojawiają się na samym początku zakładów dotyczących meczu. Podwójna szansa często występuje obok typów na wynik 1X2.

Jak rozpoznać podwójną szansę u bukmachera? To rynki, które symbolicznie określane są w następujący sposób: 1X, X2 lub 12. Zdarzają się przypadki, że bukmacher jako oznaczenie remisu stosuje 0 – w takiej sytuacji podwójna szansa jest opisana w następujący sposób: 1X, 02, 12. Co to dokładnie oznacza?

  • 1X – typowanie takiej “podpórki” oznacza, że grasz na wygraną gospodarzy lub remis. W tym przypadku uzyskasz wygraną, jeśli gospodarz wygra lub w spotkaniu będzie remis.
  • X2 – zakład z “podpórką”, gdzie obstawiasz remis lub wygraną gości. Jak się łatwo domyślić typ ten będzie zwycięski, jeśli w meczu dojdzie do wyniku remisowego lub zwycięstwo gości.
  • 12 – to rodzaj typu, w którym typujesz to, że wygran gospodarz lub gość. Remis oznacza przegranie zakładu.

Kiedy zagrasz podwójną szansę?

Zakłady na podwójną szansę występujesz tylko w zdarzeniach trzydrogowych. To mecze, gdzie może w ostatecznym wyniku dojść do trzech rozstrzygnięć, a więc wygranej gospodarzy, remisu i zwycięstwa gości. W przypadku meczów dwudrogowych np. spotkania tenisowego nie ma szans na zastosowanie podwójnej szansy, bo w tego rodzaju meczach nie może być remisu. Wygrywa gospodarz lub gość – tak jest też w siatkówce.

Podwójna szansa najczęściej obstawiana jest w zakładach na piłkę nożną. Generalnie to nie może dziwić, bo typy piłkarskie są wykorzystywane najliczniej u bukmacherów. Mecze piłki nożnej są w zakładach jako zdarzenia trzydrogowe, więc podwójna szansa, jak najbardziej ma zastosowanie. Co więcej, podwójna szansa może dotyczyć zakładów na cały mecz, ale też pierwszą lub drugą połowę. A dodatkowo typy 1X, X2 lub 12 pojawiają się też w ofercie zakładów “na żywo”.

Zakłady na podwójną szansę mogą być też stosowane w hokeju na lodzie. Tam możliwy jest remis, więc typowanie 1X lub X2 bywa uzasadnione.

Typy na podwójną szansę u bukmacherów

Zakłady na podwójną szansę ułatwiają obstawianie, bo za ich pośrednictwem po prostu posiada się więcej szans na wygraną. Nie trzeba dokonywać specjalnej analizy, żeby zauważyć, że jeśli w podwójnej szansie dwa wyniki na trzy możliwe gwarantują wygraną, to jest to bardzo opłacalny układ.  W teorii każdy typ na zdarzenie trzydrogowe, a więc wynik meczu piłki nożnej ma 33.33% szans. Kiedy obstawiasz podwójną szansę, to masz 66.66% na to, że twój kupon wejdzie. Oczywiście tak jest przy założeniu, że każdy wynik ma takie samo prawdopodobieństwo wystąpienia – w tym przypadku mówimy tylko o procentowym układzie czysto teoretycznie.

Najważniejsze założenie podwójnej szansy jest takie, że typer może wygrać nawet, jeśli jego główny typ nie wejdzie. Dlatego mówimy o zakładzie z podpórką, ponieważ zawsze użytkownik zostawia sobie szansę na to, że jeśli nie trafi, to i tak wygra, bo np. w spotkaniu padnie remis.

Zobacz także: Jak bukmacherzy ustalają kursy?

Podwójna szansa – kiedy grać?

Jeśli dwa z trzech możliwych wyników oznaczają dla ciebie wygraną, to nie można się dziwić, że kursy na podwójną szansę są zdecydowanie niższe od tych, jakie występują w zakładach na wynik. To normalne, że kurs na wygraną gospodarza będzie lepszy od podwójnej szansy: wygra gospodarz/remis. W tej drugiej opcji grając z “podpórką” możesz wygrać, jeśli będzie zwycięstwo gospodarzy i remis. W tej pierwszej możliwości w typie na gospodarza – remis nie daje wygranej.

Typowanie wielkich faworytów z podwójną szansą czasami jest praktycznie w ogóle nieopłacalne, bo generowany kurs wynosi 1.05. Czasami podwójna szansa na faworyta w starciu z underdogiem w ogóle nie jest oferowana. Typerzy korzystają z opcji grania podwójnej szansy w meczach, w których faworyt może mieć trudne zadanie, a więc wtedy stosuje się zakłady podwójnej szansy na remis/wygrana rywala. Wówczas można poszukać wyższego kursu, ale zarazem zabezpieczyć się podpórką na remis. Wbrew pozorom w każdym sezonie w ligach piłkarskich pada sporo remisów. To około 22% wszystkich spotkań topowych lig europejskich np. La Liga, Premier League, Bundesliga i Serie A.

Podwójną szansę można stosować nie tylko z remisem, ale też wtedy, kiedy przewidujesz, że właśnie nie będzie podziału punktów. Jak dowiedziałeś się wyżej podwójna szansa to też zakład: wygra gospodarz/gość. W rozgrywkach piłkarskich zdarzają się drużyny, które nie przywykły do remisów lub są mecze, które za wszelką cenę każda z ekip chce rozstrzygnąć na swoją korzyść. W takich sytuacjach na wystąpienie remisu może być niskie prawdopodobieństwo, więc gra się typ na podwójną szansę 12.

Szerokie grono gracz obstawia podwójną szansę również po to, żeby wrzucić taki typ na kupon akumulowany. Po co? Typerzy wówczas liczą, że on podbije kurs ogólny zakładu AKO. Faktycznie tak się dzieje. Jednak jeśli chce się wygrywać w zakładach bukmacherskich, to tego rodzaju praktyk nie można nadużywać, bo rozbudowane akumulatory z podwójną szansą wcale nie muszą oznaczać dużego prawdopodobieństwa na zwycięstwo.

Dowiedz się więcej: Jak zarejestrować się i założyć konto u bukmachera?

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher UK
  • Sprawdzone i zweryfikowane 27 stycznia 2023
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.