Jak przewidzieć wynik meczu?

Jak przewidzieć wynik meczu

Gracze obstawiając zakłady bukmacherskie już wielokrotnie zadawali sobie to pytanie. Niniejszy artykuł powstał po to, aby ułatwić im odpowiedź i pomóc w typowaniu nadchodzących spotkań. Oczywiście nikt nie ma kryształowej kuli i nie ma mowy o zaglądaniu w przyszłość, ale istnieje kilka sztuczek, które sprawią, że prawdopodobieństwo trafionych zakładów zdecydowanie wzrośnie. W takim razie jak przewidzieć wynik meczu? Podpowiadamy!

Jak przewidzieć wynik meczu w zakładach bukmacherskich?

Jeśli zastanawiasz się, jak przewidzieć wynik meczu u bukmacherów i wciąż masz wątpliwości, co do tego czy Twoje podejrzenia okażą się trafne, to dobrze trafiłeś. Co prawda nie ma złotej zasady, która za każdym razem pozwoli Ci prawidłowo odgadnąć rezultat nadchodzącego spotkania, ale dzięki poniższym wskazówkom, będzie o to znacznie łatwiej. W zakładach bukmacherskich musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które pozwolą Ci osiągać lepsze wyniki. Są to przede wszystkim:

  • odpowiedni wybór meczu i zdarzenia do obstawienia,
  • forma obydwu drużyn, biorących udział w meczu,
  • szczegóły spotkania, które warto wziąć pod uwagę

Wiele innych elementów są pochodnymi powyższych lub nie mają aż takiego znaczenia. Weźmiemy każdy z osobna pod lupę, aby wyjaśnić sposób działania, który może sprawić, że gra u bukmachera będzie prostsza. Przewidywanie wyniku meczu może być jedynie dziełem przypadku lub tak zwanego “przeczucia”, ale jeśli przeprowadzisz trafną analizę, satysfakcja z nawet niedużej wygranej od razu jest większa. Przed postawieniem zakładu, odpowiednio się przygotuj, a będziesz mieć gwarancję, że Twoja skuteczność zauważalnie wzrośnie.

Wybór spotkania

Pierwszym czynnikiem, nad którym trzeba się pochylić jest oczywiście wybór spotkania. Im wyższy poziom i popularność rozgrywek, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że mecz będzie rozgrywany nieuczciwie. W egzotycznych ligach i rozgrywkach niższego szczebla takie sytuacje zdarzają się częściej, a gdy sami gramy uczciwie, wolimy gdy inni też to robią. Możesz oczywiście wyszukiwać lig i drużyn, które np. często remisują lub przełamują wyniki, ale w najbardziej prestiżowych rozgrywkach raczej o to trudno. Jeśli interesuje Cię przewidywanie wyniku meczu, który zamierzasz oglądać, możesz także wybrać obstawianie na żywo.

Oglądanie spotkań dużo może nam powiedzieć o drużynach i dzięki temu łatwiej będzie przewidzieć wynik meczu. Czasami nawet wystarczy przejrzeć skróty i już wie się więcej od osoby, która kompletnie odpuszcza śledzenie wydarzeń sportowych. Oprócz doboru spotkania warto też dobrać zdarzenia, które nas najbardziej interesują i pod tym kątem śledzić dany zespół. Jeśli widzisz, że np. Eintracht Frankfurt w Bundeslidze gra bardzo ofensywnie, ale jest nieskuteczny i traci sporo bramek, możesz rozważać ten zespół jako odpowiedni pod zakłady na BTTS lub wysoką liczbę goli. 

Forma zespołów

Gdy już dobierzesz mecz, który chcesz obstawić, pierwszą rzeczą którą robi gracz, chcąc przewidzieć wynik meczu, jest sprawdzenie formy obu drużyn. Być może takie pobieżne przeanalizowanie sytuacji zespołu i tego, jak sobie radził w ostatnich meczach odwiedzie Cię od pomysłu obstawienia. Same wyniki to jednak nie wszystko i warto zagłębić się nieco bardziej w historię spotkań, żeby sprawdzić z czego wzięły się poszczególne rezultaty. Czasami jest tak, że czerwona kartka ustawiła mecz już w 1. połowie i wygrana nad osłabionym przeciwnikiem wygląda zgoła inaczej, niż w przypadku ogrania go w pełnym składzie.

Istotne są również statystyki, bo sprawienie niespodzianki i zwycięstwo w meczu nad wyżej notowanym rywalem to jedno, ale jeśli oddało się tylko jeden celny strzał, to trudno mówić o dobrej dyspozycji, pomimo triumfu. Działa to także w drugą stronę. Co z tego, że drużyna nie zdołała wbić gola przeciwnikowi, jeśli często stwarzała zagrożenie pod jego bramką i potrafi być groźna w ofensywie. Wcześniej czy później otwarta gra się opłaci, więc nie należy skreślać zespołu tylko dlatego, że przegrał mimo optycznej przewagi. To dlatego tak istotne jest samodzielne oglądanie meczów lub tzw. “highlightsów”. Dzięki temu łatwiej jest samemu ocenić siłę i formę danej ekipy.

Szczegóły meczu

Na koniec należy się zagłębić w szczegóły każdego meczu. To pozwoli Ci uzyskać najpełniejszy obraz spotkania i poznać statystyki, które mogą okazać się kluczowe w ostatecznym rozrachunku. Czasami warto poczekać z typem na ujawnienie składów drużyn. Szczególnie przed meczami pucharowymi zalecamy się wstrzymać do poznania zestawień, ponieważ część trenerów lubi wykorzystać ten czas do eksperymentów i rotacji składem. Jeśli nie chcesz lub nie możesz poczekać, koniecznie zapoznaj się z klubowymi newsami. Dowiedz się, kto pauzuje za kartki, kto jest kontuzjowany i jak drużyna radzi sobie bez swoich liderów.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem możesz dotrzeć do wielu przydatnych informacji. M. in. jak drużyna wypada w meczach u siebie, a jak jej rywale grają w delegacjach. Warto zerknąć w tabelę formy i liczbę strzelonych oraz straconych bramek w ostatnim czasie. Czasami kiedy wydaje Ci się, że dane spotkanie nie ma faworyta, zobacz jacy zawodnicy siedzą na ławce rezerwowych. To oni mogą w decydującym momencie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Nie bez powodu istnieje powiedzenie: “pokaż mi swoją ławkę, a powiem Ci jak silnym zespołem dysponujesz”. O sile drużyny często stanowią najsłabsze ogniwa, więc ekipa z mocniejszą rezerwą powinna być odrobinę wyżej notowana.

Statystyki przedmeczowe zwiększą Twoje szanse

Powyższe czynniki należy brać pod uwagę. Wpływ mogą mieć również warunki atmosferyczne i stan boiska, na którym rozgrywany jest mecz. Nie wolno jednak zapominać o starej, dobrej statystyce, która jest dobrą pomocą dla każdego początkującego gracza. Przydaje się jednak także bardziej doświadczonym typerom na późniejszym etapie ich przygody z bukmacherką. Pozwala niekiedy dobrze ocenić istotne zmienne, mogące wpłynąć na rezultat spotkania. Które statystyki sprawiają, że przewidywanie wyniku meczu jest łatwiejsze?

Rodzaj statystykiPrzykładowy rodzaj zakładu
Bramki strzelone/straconePowyżej/poniżej określonej liczby bramek
Rzuty wolne/faule/kartkiLiczba kartek dla zespołu lub w meczu
Strzały oddane/sytuacje podbramkoweObie drużyny strzelą lub nie
Rzuty rożnePowyżej/poniżej określonej liczby rożnych
SpaloneLiczba spalonych drużyny lub w meczu
Posiadanie piłkiKtóra drużyna z większym posiadaniem?

Przewidywanie wyniku meczu – czy to możliwe?

Zastanawiasz się czy przewidywanie wyniku meczu jest możliwe? Jak najbardziej, a satysfakcja z prawidłowo przewidzianego spotkania jest przeogromna. Czasami doświadczonemu graczowi wystarczy jedno spojrzenie na dany mecz i już jest w stanie określić wartościowy typ. Innym razem konieczna będzie do tego szczegółowa analiza na podstawie powyższych wskazówek i odpowiednio zebranych statystyk. Poprawne wytypowanie większej liczby spotkań jest trudne, więc najlepiej ograniczyć się do pojedynczych meczów. Dzięki temu gracz ma większe szanse na wygraną. Oczywiście nie będą one tak wysokie, jak w przypadku kuponów AKO, ale lepiej cieszyć się regularnymi mniejszymi zwycięstwami.

Kursy bukmacherskie jako pomoc, ale nie wyznacznik

Dla graczy, którzy chcą wiedzieć, jak przewidzieć wynik meczu, często pomocne są kursy bukmacherskie. Oczywiście nie ma co przesadnie się nimi kierować przy obstawianiu, ale stanowią one wskazówkę odnośnie tego, czego możemy się spodziewać w danym starciu. Musisz wiedzieć, że w sporcie (a więc i w zakładach) nie ma pewnych zdarzeń. Nawet najniższy kurs może okazać się nietrafiony, więc nie zawsze będzie on odpowiednim wyznacznikiem. Kursy pomagają graczom określić faworyta, ale nie dają odpowiedzi na to, kto odniesie zwycięstwo, albo co się na pewno wydarzy. Zwłaszcza początkujący typerzy upatrują swojej szansy w obstawianiu wyłącznie faworytów. Jeśli zdecydujesz się na granie pojedynczych spotkań, łatwiej będzie przewidzieć wynik meczu.

Jak można przewidzieć wynik meczu?

Wykorzystaj wszystkie wskazówki, które zostały zawarte w niniejszym tekście, a na pewno sam dowiesz się, jak można przewidzieć wynik meczu i które warto stosować regularnie. Podsumujmy całą zebraną wiedzę, aby ją uporządkować i łatwiej móc później z niej skorzystać.

  1. Wyselekcjonuj mecz, który chcesz postawić.
  2. Oceń formę drużyn.
  3. Zapoznaj się ze szczegółami spotkania.
  4. Przejrzyj wyjściowe składy i ławki rezerwowych.
  5. Oglądaj zespoły, które obstawiasz.
  6. Przeanalizuj statystyki.
  7. Sprawdź kursy bukmacherskie.

Postępując zgodnie z powyższą instrukcją, łatwiej Ci będzie określić swój typ na dany mecz. W takim razie przewidywanie wyniku meczu również będzie prostsze i staniesz się skuteczniejszym graczem. Nie zapominaj też o podstawach. Najlepiej obstawiać zdarzenia o ograniczonej liczbie opcji, a na kuponie umieszczać jak najmniej spotkań.

Nie wykluczaj underdogów

Po podsumowaniu warto jeszcze przypomnieć o tym, aby nie wykluczać underdogów z kręgu swoich zainteresowań. Często jeden trafny typ na teoretycznego outsidera może przynieść większą wygraną niż kilka zakładów na zdecydowanych faworytów. W każdej dyscyplinie występują niespodzianki, a że piłka nożna jest najpopularniejszą z nich, gracze zakładów sądzą, że są one nadzwyczaj częste. Nie ma też co popadać ze skrajności w skrajność i od dziś stawiać tylko na drużyny niżej notowane. Na dłuższą metę taka strategia może przynieść spore straty.

Każdy mecz analizuj indywidualnie, a wcześniej czy później Ci się to opłaci. Cierpliwość, systematyczność i sumienność są tutaj bardzo ważne, więc nie powinno się bezmyślnie typować, co popadnie. Wygrane przyjdą z czasem, jeśli będziesz wyciągać odpowiednie wnioski. Wiesz już, jak przewidzieć wynik meczu, a to czy dobrze wykorzystasz podane tu informacje zależy tylko od Ciebie. Dobrym pomysłem może być wypracowanie własnego systemu analizy, który pomoże w przedmeczowych przewidywaniach.

Sprawdź również: Zakłady na dokładny wynik oraz Zakłady na piłkę nożną.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest najczęstszy wynik w piłce nożnej?

Według statystyk najczęściej w piłce nożnej trafia się wynik 2:1. W dalszej kolejności znajdują się rezultaty 2:0, 1:1 i 1:0, więc to najpopularniejsze zdarzenia, gdy gracz typuje dokładny wynik. Z tego względu najczęściej gracze typują to czy będzie powyżej lub poniżej 2,5 gola w meczu przy zakładach na bramki. Ciekawą alternatywą może się wydawać zatem opcja na przedział goli (2-3) w trakcie spotkania.

Jak wytypować dokładny wynik meczu?

W celu wytypowania dokładnego wyniku, najlepiej obracać się wokół najpopularniejszych rezultatów. Korzystając z tych wariantów gracz ma statystycznie największą szansę trafionego typu.

Które zakłady najlepiej obstawiać, chcąc przewidzieć wynik meczu?

Jeśli zamierzasz przewidywać rezultat spotkania, spróbuj obstawić opcję “zakład bez remisu”. W ten sposób wyeliminujesz możliwość remisów, a gdy żadna z drużyn nie wygra, otrzymasz zwrot stawki. Pamiętaj, że największą szansę na wygranie zakładu masz w momencie, gdy liczba rozwiązań jest maksymalnie ograniczona. W teorii różnica pomiędzy zdarzeniami 2-drogowymi i 3-drogowymi nie jest duża, ale w praktyce bardziej skuteczny jest gracz obstawiający zdarzenia z dwoma możliwościami.