Zakłady na piłkę ręczną – jak obstawiać piłkę ręczną?

W zakładach bukmacherskich piłkę ręczną możesz obstawiać w trybie przedmeczowym i na żywo. Pojedynki szczypiornistów cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. W końcu posiadamy jeden z najlepszych zespołów klubowych: VIVE Kielce. Piłka ręczna u bukmacherów dostępna jest też w wydaniu reprezentacyjnym – tam znajdziesz kursy na Polskę występującą w turniejach Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Jak obstawiać piłkę ręczną?

Jak obstawiać piłkę ręczną?

Mecze piłki ręcznej są jednymi z najczęściej obstawianych w zakładach biorąc pod uwagę sporty drużynowe. Jasne – więcej typów generują spotkania piłki nożnej, koszykówki i hokeja na lodzie. Piłka ręczna jest na podobnym poziomie, co siatkówka. W zależności od etapu sezonu – raz jest częściej obstawiania, a raz rzadziej.

Typerzy od piłki ręcznej aktywizują się zwłaszcza przy okazji większych turniejów. Trzeba pamiętać, że co roku szczypiorniści rozgrywają Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy. To oznacza, że co 12 miesięcy można śledzić wielki turniej reprezentacyjny. A co ważniejsze, co cztery lata piłka ręczna dostępna jest też na Igrzyskach Olimpijskich.

Zakłady na piłkę ręczną to jednak nie tylko obstawianie turniejów reprezentacji. Na co dzień odbywają się rozgrywki w krajowych ligach, jak i międzynarodowe zmagania. Wzorem piłki nożnej w piłce ręcznej również jest Liga Mistrzów, w której występują polskie kluby. Co weekend możesz też typować zakłady na PGNiG Superliga.

Zakłady na piłkę ręczną – co obstawisz?

W piłce ręcznej bukmacherzy udostępniają polskie rozgrywki klubowe, ale też zagraniczne. To standard, że operatorzy zakładów sięgają też po pozostałe ligi. W ofertach STS, Fortuny czy Superbet znajdziesz zmagania w Bundeslidze, lidze hiszpańskiej czy francuskich parkietach. Dla specjalistów od piłki ręcznej to okazja na granie kuponów, które mogą dotyczyć rozgrywek z różnych zakątków świata. W ten sposób nie musisz ograniczać się tylko do jednej ligi.

Oferty kursowe są tak skonstruowane, że im popularniejsze wydarzenie – tym więcej zakładów wytypujesz w trybie pre-match i na żywo. Najwięcej rynków bukmacherzy na piłkę ręczną otwierają w kontekście mistrzowskich turniejów reprezentacyjnych, meczów Ligi Mistrzów, a także rozgrywek PGNiG Superliga. Odnośnie tych gier możesz liczyć też na typy długoterminowe np. kto wygra złoty medal?

W piłce ręcznej typy przede wszystkim koncentrują się wokół wyniku. Rynek: kto wygra mecz – jest najbardziej oblegany. To jednak nie oznacza, że bukmacherzy nie dają innych możliwości do obstawiania piłki ręcznej.

Poniżej prezentujemy główne zakłady, które zrobisz u legalnych bukmacherów:

✅ Wynik – to standardowy rodzaj typu, w którym wskazujesz wynik meczu 1X2.

✅ Suma goli poniżej/powyżej – w odniesieniu do konkretnej linii bramkowej przewidujesz czy w meczu łącznie padnie więcej lub mniej bramek.

✅ Handicapy – możesz typować zwycięstwo danej drużyny przy handicapie bramkowym np. -2.5 goli.

✅ Zwycięzca 1. połowy – typ na wynik pierwszej odsłony meczu.

W piłce ręcznej, tak jak piłce nożnej, obowiązują też zakłady łączone. Na czym one polegają? Na typowaniu dwóch zdarzeń jednocześnie np. zwycięzca 1. połowy i całego meczu.

Bukmacherzy na piłkę ręczną

W zakładach bukmacherskich piłka ręczna należy do głównych dyscyplin. Sprawdziliśmy i wszyscy polscy operatorzy przyjmują zakłady na piłkę ręczną. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każdy bukmacher należycie skrupulatnie podchodzi do tych rozgrywek. Niektórzy wystawiają tylko podstawowe zakłady na wynik. Wówczas wytypujesz tylko jeden rodzaj rynków, co na pewno nie pomaga w skutecznym obstawianiu.

Pierwsze co musisz wiedzieć – w polskiej jurysdykcji mecze piłki ręcznej możesz typować u bukmacherów z licencją. Chodzi o koncesje Ministerstwa Finansów, którą muszą posiadać firmy działające na rynku zakładów wzajemnych. Nie wiesz, którzy to operatorzy? Nic nie szkodzi – dla ułatwienia podpowiemy, że na goal.pl prezentujemy tylko legalnych bukmacherów. Wybierając któregoś z rekomendowanych przez nas buków masz pewność, że obstawiasz zgodnie z prawem.

U jakich bukmacherów typy na piłkę ręczną są najbardziej opłacalne?

STS

W zakładach STS początkowo piłkę ręczną możesz obstawiać bez ryzyka. Nie masz konta u tego bukmachera? W takim razie znamy sposób, co możesz zrobić, żeby pierwszy kupon na piłkę ręczną nie był obarczony ryzykiem. Wystarczy, że założysz konto wybierając nasz kod promocyjny, a następnie dokonasz wpłaty. To wszystko – następnie postaw zakład na piłkę ręczną. Jeśli przegrasz STS zwróci stawkę do 100 złotych.

Co obstawisz u tego bukmachera? STS oferuje zdarzenia przedmeczowe i na żywo. Średnio otwiera kilkanaście rynków na piłkę ręczną. W jego zakładach znajdziesz możliwość typowania polskich rozgrywek, a także zagranicznych lig np. Bundesligę. Co więcej, w STS TV obejrzysz na żywo niektóre spotkania piłki ręcznej.

STS

98/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 24 kwietnia 2024
 • Najwyższa oferta STS na rynku z kodem GOAL
 • Sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej

STS: lider polskich bukmacherów!

Zakłady bukmacherskie STS i kod promocyjny GOAL to mocne uderzenie na start dla nowego gracza. Do odbioru czeka super bonus 200 zł za typ na zwycięzcę jednego z meczów Premier League, wymienny na super zakład bez ryzyka do 100 zł! Do tego jeszcze bonusy depozytowe do 600 zł i freebety do 60 zł!

Fortuna

W Fortunie piłkę ręczną wytypujesz przy pomocy zakładu bez ryzyka, a także bonusu freebet. To bukmacher, który na start pozwala zdobyć atrakcyjne gratyfikacje finansowe. Freebety, a także cashback mogą być wykorzystane w obstawianiu piłki ręcznej. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest rejestracja konta z użyciem naszego kodu promocyjnego.

Piłka ręczna w Fortunie złożona jest z kilkunastu lig do obstawiania. Oczywiście wśród z nich znajdziesz męskie i kobiece rozgrywki. To dotyczy również mistrzowskich turniejów, które zwykle rozgrywane są zimą (poza Igrzyskami Olimpijskimi). Jakie zakłady udostępnia Fortuna? U tego bukmachera możesz przewidzieć wynik meczu, a także zwycięstw z handicapem, sumę goli i typy łączone. Tak jak STS, tak i Fortuna pozwala na obstawianie zakładów długoterminowych.

W transmisjach live Fortuna również oferuje streamy z piłki ręcznej za pośrednictwem strony efortuna.pl i aplikacji mobile na iOS/Android.

Fortuna

92/100
 • Legalny bukmacher PL
 • Sprawdzone i zweryfikowane 24 kwietnia 2024
 • Atrakcyjny pakiet bonusów na start
 • Liczne promocje dla stałych graczy

300 zł bez ryzyka + 35 zł we freebetach

Fortuna z kodem GOAL to pakiet na start składający się z bonusów bez ryzyka 3x 100 zł i darmowych zakładów 20+10+5 zł.

Jak typować mecze piłki ręcznej?

Typowanie piłki ręcznej w zakładach wymaga od gracza odpowiedniej znajomości dyscypliny. Nie dajemy większych szans na powodzenie typerom, którzy nie śledzą wydarzeń w światowej piłce ręcznej. Obstawianie po kursach może szybko prowadzić do błędnych kuponów. Analiza meczowa powinna wynikać ze znajomości dyscypliny, a także umiejętności przewidywania boiskowych wydarzeń. To przychodzi z czasem, a przed tym trzeba dokładnie poznać mechanizmy, które rządzą piłką ręczną.

To sport bardzo kontaktowy, w którym często są rzuty karne. W meczu wyrównanych drużyn ostatnie minuty decydują o rozstrzygnięciu pojedynku. Warto to uwzględnić robiąc zakłady na żywo. Poza tym tradycyjnie trzeba zwrócić uwagę na:

 • formę zespołów,
 • bilans spotkań H2H,
 • sytuację kadrową drużyn,
 • miejsce rozgrywania meczu.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zakłady na piłkę ręczną obstawisz u bukmacherów?

Bukmacherzy na piłkę ręczną udostępniają typy na wynik, handicap, sumę goli i zdarzenia łączone.

Jakie rozgrywki można obstawiać?

W zakładach znajdziesz PGNiG Superligę, Ligę Mistrzów, mecze reprezentacji, a także pozostałe ligi zagraniczne np. Bundesligę.