Zakłady na boks – jak obstawiać boks?

Boks w zakładach bukmacherskich to jedna z wiodących dyscyplin, jeśli chodzi o sporty walki. Obstawianie gal bokserskich bywa popularne, jeśli biorą w nich udział czołowi, polscy pięściarze. Ocena bukmacherów przed walkami bokserskimi przytaczana jest przez ekspertów i komentatorów. To pokazuje, że oba te światy są dość blisko ze sobą. Jakie zakłady możesz typować w boksie? W tym artykule dowiesz się wszystkiego odnośnie obstawiania tego sportu!

Jak obstawiać boks?

Bukmacherzy boks oferują w wydaniu polskim i światowym. W ofertach kursowych dostępne są największe gale o mistrzowski pas federacji WBC lub IBF, a także wydarzenia organizowane na naszym krajowym podwórku. Jak wiadomo w boksie jest wiele federacji i kategorii wagowych, a to oznacza często organizowane wydarzenia. Najlepsi bukmacherzy nie pozostają wobec nich obojętni i co weekend oferują kilkanaście walk bokserskich, które możesz obstawiać.

Typowanie boksu zwykle sprowadza się do gali, które organizowane są podczas weekendów. W USA, Polsce, a także pozostałych państwach tego rodzaju wydarzenia organizuje się w piątek, sobotę lub niedzielę. Wtedy, gdy widownia może być, jak najliczniejsza. Główne federacje bokserskie to:

 • WBC
 • WBA
 • WBO
 • IBF

W boksie zawodowym rywalizuje się o mistrzowskie pasy, a także duże gaże. Najbardziej spektakularną kategorią jest waga ciężka określana jako królewska. To w niej walczy m.in. Tyson Fury, Deontay Wilder, Anthony Joshua i Aleksandr Usyk. Co jednak ważne – w zakładach bukmacherskich na podobnych zasadach możesz typować również pozostałe kategorie wagowe, jak i federacje bokserskie.

Zakłady na boks – co obstawisz?

W zakładach bokserskich przede wszystkim można typować zdarzenia pre-match. To rodzaj rynku udostępniany przed wydarzeniem, a więc przed rozpoczęciem pojedynku. Przy najlepszych walkach, a więc starciach wieczoru i pojedynkach o mistrzostwo świata bukmacherzy oferują ponad 20 rynków.

W boksie obstawianie może dotyczyć gry na zwycięzcę walki, a także pozostałe rozstrzygnięcia np. ile rund potrwa pojedynek? Generalnie zakres typów przypomina zakłady na MMA. To zbliżone do siebie sporty, jeśli chodzi o typowanie w zakładach bukmacherskich.

Co możesz obstawiać w walkach bokserskich? Oto najważniejsze rynki:

✅ Zwycięzca – typ zakładu, w którym przewidujesz boksera, który po walce uniesie ręce ku górze. W tym przypadku nie ma znaczenia sposób rozstrzygnięcia pojedynku – liczy się sam wynik.

✅ Liczba rund – zwykle mistrzowskie pojedynki mogą trwać maksymalnie 12 rund. W zakładach bukmacherskich w trybie under/over możesz obstawiać, jak długo będzie toczyć się walka.

✅ Runda, w której zakończy się walka – nie tylko under/over oferują bukmacherzy. W zakładach na boks pojawiają się rynki związane z przedziałem rundowym, w którym zakończy się pojedynek. Jak to wygląda? Np. możesz wskazać, że walka zostanie zakończona pomiędzy pierwszą a trzecią rundą itd.

✅ W jaki sposób zawodnik odniesie zwycięstwo – w boksie możliwy jest nokaut, techniczny nokaut, poddanie lub rozstrzygnięcie walki na punkty. U bukmacherów możesz wskazać w jaki sposób twój faworyt przesunie szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Np. wytypujesz Adam Kownacki wygra przez KO/TKO.

✅ Jak rozstrzygnie się walka – to nieco ogólniejszy zakład, w którym typujesz, czy starcie zakończy się przed czasem lub na punkty (decyzja sędziów).

W obstawianiu boksu możesz znaleźć też zakłady specjalne. Czego dotyczą? Dodatkowych rozstrzygnięć np. tego, czy walka będzie dłuższa niż 60 sekund?

Gdzie obstawiać boks?

W zakładach bukmacherskich boks można spotkać u każdego operatora. Jeśli chodzi o walki mistrzowskie, to one pojawiają się we wszystkich ofertach. Oczywiście nie każdy bukmacher oferuje kilkanaście rynków na obstawianie boksu. To mają w zwyczaju tylko najlepsi operatorzy, którzy udostępniają kursy nie tylko na podstawowe rynki.

Przed typowaniem boksu trzeba pamiętać o ogólnych zasadach. W Polsce możesz obstawiać zakłady tylko u licencjonowanych bukmacherów – takich prezentujemy na goal.pl. Wybierając polecanego przez nas operatora masz pewność, że grasz zgodnie z prawem.

Jakich bukmacherów na boks polecamy?

STS

Jeśli chcesz aktywnie typować boks, a nie tylko okazyjnie, to wybór firmy STS będzie idealny. Dlaczego? Dlatego, że to bukmacher, który co weekend pozwala na granie bokserskich gali. Nie będziesz musiał czekać tylko na większe eventy, żeby móc realizować zakłady bokserskie. W STS pojawiają się gale organizowane w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Wszystko to oznacza, że jako typer boksu nie powinieneś się nudzić.

W STS podstawowymi rynkami na boks są:

 • zwycięzca walki,
 • zwycięstwo przez KO/TKO/DSQ lub poddanie,
 • zwycięstwo przez decyzje,
 • liczba rund.

To zakres typów, które znajdziesz we wszystkich pojedynkach, co naprawdę warto docenić. Wybierając STS dodatkowo możesz postawić pierwszy zakład bez ryzyka do 100 zł po rejestracji z naszym kodem promocyjnym.

Fortuna

Równie szeroką ofertę zakładów na boks, co STS, posiada Fortuna. U tego operatora znajdziesz polskie gale, jak i zagraniczne. Zakres rynków jest podobny do tego oferowanego przez STS. To operator, który na kilka tygodni przed głównymi pojedynkami wystawia kompletną ofertę kursową. To pozwala odpowiednio wcześniej przygotować kupon na interesujący pojedynek.

W Fortunie na boks wyróżnia się też poziom kursów bukmacherskich. Gracze, którzy chcą osiągać, jak najwyższe wygrane, mają gwarancję niskiej marży u tego operatora. Co więcej, nowi typerzy rejestrujący się z naszym kodem otrzymają freebety i zakład bez ryzyka. Bonusy te można wykorzystać na obstawianie boksu.

Poza STS i Fortuną dobrą ofertę (zwłaszcza na polskie gale) oferują Etoto i eWinner.

Jak typować boks?

Skoro wiesz już, gdzie typować boks, a także jakie zakłady możesz zrobić u bukmacherów, to warto zorientować się: jak grać, żeby wygrywać? Oczywiście nikt nie da gwarancji poprawności zakładów, bo w ringu może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. To sport, a niespodzianki są wpisane w każdą rywalizacje. W boksie jednak jest szereg elementów, na które warto zwracać uwagę dokonując analizy. To może pomóc w prawidłowym przewidzeniu zakładów bukmacherskich.

Co brać pod uwagę przy typowaniu boksu?

 • Formę zawodników – bilans ostatnich walk.
 • H2H – wynik bezpośredniego starcia, jeśli w przeszłości walczyli ze sobą.
 • Warunki fizyczne – zasięg ramion, a także wzrost odgrywa istotną rolę w walkach bokserskich.
 • Styl boksowania – jakie są mocne i słabe strony każdego z pięściarzy.

O boksie zwykło się mówić, że to szermierka na pięści. Nie liczy się tam tylko siła fizyczna, ale też umiejętności techniczne. Dlatego, żeby poprawnie analizować starcia bokserskie należy być odpowiednio zaznajomionym z tym tematem. Sprawdzenie statystyk to jedno, a drugie to zrozumienie stylów walki, jakie są preferowane przez obu bokserów. To pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski odnośnie przebiegu walki, jak i długości pojedynku.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zakłady na boks zrobisz u bukmachera?

W zakładach bukmacherskich wytypujesz zwycięzcę walki, liczbę rund, a także rozstrzygnięcie przez KO/TKO itd.

U których bukmacherów oferta jest najlepsza?

Najwięcej wydarzeń bokserskich, a także zakładów oferują STS i Fortuna.