Darmowe czy płatne typy – wskazówki, jakie typy wybierać

darmowe czy płatne typy

Gracze poszukują różnych wskazówek i inspiracji przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. Na forach i grupach społecznościowych znajdziemy mnóstwo dyskusji i wielokrotnie pojawia się pytanie: wybrać darmowe czy płatne typy? W poniższym tekście analizujemy wartość propozycji od innych typerów i rozstrzygniemy kwestię płacenia za typy.

Darmowe typy bukmacherskie

Dla początkujących graczy najlepszym rozwiązaniem będą darmowe typy bukmacherskie. Dlaczego? Najlepiej najpierw zaznajomić się z mechaniką obstawiania i dowiedzieć się jak wyglądają zakłady od praktycznej strony. Warto rozejrzeć się na grupach czy też forach bukmacherskich, które łatwo znaleźć w sieci. Pomocne mogą być także czaty live dostępne na stronach legalnych bukmacherów. To tam gracze wymieniają się swoimi propozycjami typów, obstawionymi zakładami i ciekawymi analizami. Za darmowe typy oczywiście się nie płaci, a można znaleźć inspirację do stworzenia ciekawego kuponu.

Jeśli interesujesz się typowaniem i chcesz na poważnie zgłębić temat zakładów, konieczne będzie poznanie rodzajów typów. Obserwowanie innych pomoże zwrócić uwagę na nowe aspekty obstawiania zakładów, a rozmaite typy mogą być przydatne np. gdy oferta bukmacherska na dany dzień nie jest zbyt obszerna. Jak widać darmowe typy bukmacherskie są najprostszym rozwiązaniem i można z nich korzystać praktycznie do woli. Nie trzeba przejmować się dodatkowym płaceniem za typy, a można znaleźć wartościowe typy, które okażą się trafne i przyniosą zysk bez konieczności przeznaczania środków na propozycje innych graczy.

Typy za darmo dla początkujących

Darmowe typy będą najodpowiedniejsze jeśli chodzi o graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Bez problemu można je odnaleźć choćby korzystając z wyszukiwarek internetowych czy też przeglądając grupy społecznościowe i fora związane z obstawianiem. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić czy dane typy będą wartościowe czy też nie. Na początku możesz po prostu zapisywać znalezione przez siebie typy i bez przeznaczania gotówki na kupony, sprawdzać ich skuteczność. Jeśli stwierdzisz, że są one wystarczająco dobre, powinieneś zostać przy typach za darmo.

Co najważniejsze będzie to działanie, które nie wiąże się z ryzykiem utraty własnych środków finansowych. Na płatne typy przyjdzie czas, jeśli taka metoda okaże się nieskuteczna, a gra z profesjonalnymi graczami przyniesie znacząco lepsze wyniki. Ewentualnie możesz korzystać z płatnych typów jeśli nie zamierzasz poświęcać czasu na analizę i szukanie propozycji. Na początek jednak wykorzystaj darmowe typy, które są ogólnodostępne, ponieważ pozwolą Ci lepiej zapoznać się ze światem zakładów bukmacherskich i rozwinąć swój warsztat typowania. Dowiesz się na jakie aspekty meczów zwracać uwagę, a które rodzaje typów lepiej omijać. Dowiedz się więcej, jak obstawiać piłkę nożną w naszym poradniku.

A może płatne typy?

Istnieje też opcja płatnych typów i chyba nie ma gracza, który przynajmniej nie rozważałby skorzystanie z takiego rozwiązania. Wizja zawodowców, którzy za nas analizują zdarzenia sportowe i przekazują informacje o tym, co warto obstawić w nadchodzących dniach jest dosyć kusząca. Tym bardziej jeśli mówimy o sprawdzonych propozycjach, które mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  • Nie musisz robić nic poza zapłatą zawodowym graczom i obstawieniem zdarzenia, które Ci polecą, a wygrane regularnie będą wpadały na Twoje konto.

Wyobrażenie bardzo interesujące, ale czy naprawdę można liczyć, że płatne typy przyniosą duże zyski? Niestety niezupełnie to tak wygląda. W większości przypadków mamy do czynienia z naciągaczami, a w Internecie aż roi się od oszustów, którzy tylko czekają, aby wykorzystać ludzką naiwność. Oferujący życzą sobie zapłaty za pojedyncze typy lub oferują stałe propozycje w zamian za czasowy abonament. Z reguły mowa tu o miesiącu, ale zdarzają się także wersje kilkumiesięczne, a nawet roczne.

Właściwie funkcjonujące rynki płatnych typów stanowią jedynie niewielki odsetek całości, przez co zdecydowanie trudniej na nie trafić. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe i zdarzają się sprawdzone metody, które pozwalają zarobić. Nie miej jednak złudzeń, że ktoś rzetelny osobiście się do Ciebie zgłosi, oferując pewny zysk i obiecując złote góry po przelaniu kilkudziesięciu złotych na jego konto. Nikt nie zagwarantuje nam zarobku, a w przypadku niepowodzenia raczej nie będzie mowy o odzyskaniu pieniędzy przeznaczonych na płatne typy. Zastanów się zatem dwa razy, zanim zdecydujesz się na wariant z płaceniem za propozycje zakładów.

Płatne typy – zalety i wady

Żeby było łatwiej, poniżej znajdziesz tabelę z plusami i minusami takiego wyboru. Każdy może sam zdecydować, czy płatne typy do niego przemawiają, ale warto mieć na uwadze wszystkie dobre, jak i złe strony tej decyzji.

ZaletyWady
Gotowe typy na każdy dzieńBrak 100% gwarancji trafienia kuponu
Brak konieczności dokonywania własnej analizy spotkańEwentualny zysk pomniejszony o opłatę za typy
Oszczędność czasuPodwójna strata w przypadku zapłaty za nietrafione typy
Wymagają czujności, gdy mamy do czynienia z płatnymi typami na zdarzenia LIVE
Dodatkowe zobowiązanie finansowe dla budżetu gracza

Czy płatne typy się opłacają?

Pierwszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, odpowiadając na pytanie: czy płatne typy się opłacają, jest cena. Oczywiście musisz wiedzieć ile kosztują płatne typy, zanim zdecydujesz się na ich wykupienie. Najczęściej ceny oscylują w granicach kilkadziesiąt złotych, ale niekiedy wybrane pakiety mogą być wycenione wyżej. Zależy to od oferty danego typera lub strony z typami, którą bierzemy pod lupę. Niemałe znaczenie ma też to, czy oferta dotyczy pojedynczych typów, czy też abonamentu na z góry określony czas. Można na próbę wykupić wybrany pakiet i przekonać się o wartości danej oferty. Jeśli akurat taka metoda okaże się opłacalna i będzie przynosić satysfakcjonujący zysk, być może zdecydujesz się na dłuższą przygodę z płatnymi typami. Co może Cię do tego przekonać?

  • Nie musisz szukać wartościowych typów samodzielnie, ponieważ otrzymujesz wskazówki dotyczące obstawiania,
  • Jeśli znajdziesz odpowiedniego typera/stronę z typami, możesz liczyć na stały dochód bez większego wysiłku,
  • Możliwość obstawiania nawet w trakcie dni, w których oferta bukmacherska zdaje się świecić pustkami,
  • Szansa sprawdzenia sposobu, w jaki typują profesjonalni gracze i wykorzystanie tej wiedzy przy późniejszym samodzielnym obstawianiu.

Według większości graczy płatne typy się nie opłacają, ponieważ jesteśmy zdani na wybory innych typerów. Odradza się je również z tego względu, że nikt nie jest w stanie nam zagwarantować wysokiej skuteczności zakładów, ponieważ w sporcie zdarzają się niespodzianki, na które nie mamy wpływu nawet po wnikliwej analizie. Przy płatnych typach owa skuteczność musi stać na bardzo wysokim poziomie, aby kupujący mógł zakończyć grę z zyskiem. Należy bowiem do kosztów kuponów doliczyć jeszcze cenę kupionych typów. Czy są zatem osoby, które mogą sobie pozwolić na płatne typy i nie przejmować się zdaniem większości?

Dla kogo są płatne typy?

Jak już zdążyliśmy sobie wyjaśnić, na pewno płatne typy nie są dla początkujących graczy. Nie ma co zaczynać od tej drogi i zniechęcać się już na starcie do całego środowiska bukmacherskiego. Lepiej więc będzie rozpocząć od darmowych typów, które też mogą okazać się dobre. Jeżeli już zdążyłeś dobrze zapoznać się z zakładami, to zapewne chciałbyś się przekonać czy typy za pieniądze będą dla Ciebie odpowiednie. Musisz się liczyć z ryzykiem, że nikt nie będzie chciał Ci zwrócić zainwestowanych środków, więc zdecyduj się na płatne typy tylko w momencie, gdy masz pewność, że możesz sobie pozwolić na taki ruch, a cena nie będzie praktycznie wcale odczuwalna. Odpowiedzialność to podstawa w obstawianiu i o tym nie wolno zapominać.

Po drugie, powinieneś wybrać najpierw możliwość przetestowania danej oferty, aby sprawdzić czy rzeczywiście otrzymane typy będą cechować się wysoką skutecznością. Nie nastawiaj się na długoterminową współpracę, ale wszystko spokojnie przeanalizuj i sprawdź po kilka razy, ponieważ w grę wchodzą Twoje pieniądze. Skoro już przy nich jesteśmy, pamiętaj o tym, że oprócz kosztu typów, do rubryki wydatków musisz jeszcze doliczyć stawki kuponów. Nic nie przyjdzie z opłaconych typów, choćby i były bardzo skuteczne, jeśli nie będziesz miał za co grać. Ponadto musisz być odporny i wytrwały, gdy już podejmiesz decyzję. Jeśli nie odstraszają Cię gorsze miesiące (za które i tak będziesz musiał zapłacić), bo wiesz, że w dłuższej perspektywie wyjdziesz na plus, to płatne typy są dla Ciebie. Na koniec warto podkreślić, że jeśli samodzielne obstawianie wiąże się z ryzykiem, to płatne typy oznaczają podwójne ryzyko.

Jesteś gotów je podjąć? W takim razie taka strategia jest dla Ciebie. Może być też tak, że po prostu nie chce Ci się lub nie masz czasu analizować samemu spotkań i na bieżąco obstawiać. W takiej sytuacji jak najbardziej możesz zlecić to zadanie komuś innemu, ale musisz pamiętać o wszystkich kwestiach, które poruszone zostały powyżej. Są one kluczowe niezależnie od tego czy wybierzesz darmowe typy czy zdecydujesz się na ścieżkę płacenia komuś innemu za gotowe propozycje zakładów bukmacherskich.

Typy bukmacherskie VIP

Typy bukmacherskie VIP to częsta fraza w przypadku stron z płatnymi typami. Jest to swego rodzaju chwyt, który ma za zadanie dać graczowi poczucie wyjątkowości znajdowania się w elitarnym gronie typerów, którzy mogą korzystać z danej oferty. W sieci jest mnóstwo witryn, na których znajdziemy oferty płatnych typów, ale tylko mała część z nich jest w ogóle godna uwagi. Najczęściej wyszukiwanymi przez graczy są “pewne typy”, jednak takowe nie istnieją, więc mogą być trudne w znalezieniu. Gdyby takie były, zakłady bukmacherskie nie miałyby sensu, a z tego co wiadomo, mają się całkiem nieźle.

W grupie VIP typy bukmacherskie nie muszą się okazać klapą, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie są one warte, by za nie płacić. Najczęściej są poparte wnikliwą analizą, ale jeśli ostatecznie typ jest nietrafiony, nic z tego nie będziemy mieli, poza tym, że ładnie to wyglądało przed postawieniem. Nie zgadzaj się na żadne długie zobowiązania finansowe w zamian za typy, a na pewno nie od razu lub po jednym “próbnym” typie. Istotne jest też to, jak dany gracz lub strona podchodzi do nietrafionych zakładów. Jeśli znikają one ze strony lub są przemilczane, nie świadczy to raczej pozytywnie.

Pamiętaj też, aby oglądać lub przynajmniej sprawdzać postawione spotkania z płatnych typów. Będziesz wtedy wiedzieć czy przeprowadzona analiza rzeczywiście miała przełożenie na mecz czy też była to w dużej mierze kwestia przypadku. Poza tym zwróć uwagę na to, wśród jakich rynków zazwyczaj szukają profesjonaliści. Może się okazać, że najbardziej dochodowe są typy na rzuty rożne lub żółte kartki i nie warto przywiązywać się do wyniku lub bramek w trakcie spotkań. Nie zapominaj, że i w tym przypadku nikt nie zagwarantuje Ci tak zwanych pewniaków.

Najlepsi płatni typerzy

Wiesz już, że w tej branży mamy masę stron oferujących darmowe typy, jak i te płatne. W obu przypadkach nie masz gwarancji pewnego sukcesu, ale warto porównać sobie obie metody i zdecydować się samemu na jedną z nich. Ostatecznie o rozliczeniu kuponu rozstrzygają wydarzenia na boisku i postawa zawodników, ale można wskazać lepszych i gorszych typerów. Na pewno najlepsi płatni typerzy będą trudni do wychwycenia, ale nie jest to niemożliwe. Nie musisz, a nawet nie powinieneś jednak testować wszystkich metodą prób i błędów, aby znaleźć tego dobrego. Już po kilku wskazówkach będziesz mógł odrzucić sporą część płatnych typerów. Sprawdź, jak grają najlepsi typerzy.

Przede wszystkim żaden profesjonalista nie napisze do Ciebie osobiście i nie będzie namawiał na grę, twierdząc że z nim na pewno wygrasz. Poza tym wszystko będzie chciał przeprowadzić transparentnie, a cały proces transakcji nie wzbudzi nawet cienia wątpliwości. Jeśli będzie chciał, żebyś natychmiast się decydował i czym prędzej przelał mu kasę, to powinna Ci się w głowie zapalić czerwona lampka ostrzegawcza. Na rynku istnieją skuteczni płatni typerzy, ale takich trudniej znaleźć i na pewno sami się do nas nie zgłoszą. Być może warto jednak poświęcić trochę czasu i znaleźć osobę, która będzie w stanie Ci pomóc w skutecznym typowaniu.

W ten sposób może ona wykorzystać swoją wiedzę pomagając innym wypracować dany cel i oczywiście zarobić też zadowalającą dla siebie sumę. Najlepiej jeśli kupujący dzieli się z typerem procentem od zysku i wtedy ma pewność, że w ten sposób opłacany typer zrobi wszystko, co w jego mocy, aby jego typ okazał się trafiony. Z całą powyższą wiedzą, powinieneś już być w stanie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie, które zadali sobie pewnie niemal wszyscy gracze zakładów.

Co wybrać: darmowe czy płatne typy?

Dylemat dotyczący tego czy wybrać darmowe czy płatne typy chodził po głowie niejednego typera. Za te bezpłatne oczywiście nic nie zapłacimy, ale należy je samemu wyszukać i ocenić szanse powodzenia. Wymagają więcej pracy niż te płatne, ale dzięki temu zaoszczędzimy własne środki finansowe. Przy zakupie typów od innego gracza, zdajemy się w pełni na jego wiedzę, ale nie mamy pewności, że po rozliczeniu nie zakończymy z podwójną stratą pieniędzy.

Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w “bukmacherce”, zdecydowanie odradzamy korzystanie z płatnych typów i wtedy odpowiedź jest jasna. Czy jednak, gdy staż w branży masz dłuższy, a wyników dalej brak, to płatne typy będą rozwiązaniem? Niekoniecznie, choć może tak się zdarzyć. Nie ufaj typerom, którzy oferują pewniaki, bo takie sposoby już z daleka wyglądają podejrzanie. W miarę możliwości zweryfikuj skuteczność i sprawdź zachowanie wybranego typera/strony w przypadku nietrafionych typów.

Jeżeli jednak nie jesteś przekonany do płacenia za typy i wciąż zastanawiasz się nad taką praktyką, rozważając wszystkie za i przeciw, odpowiedź jest prosta. Powinieneś wybrać darmowe typy i mieć spokojną głowę, szlifując swój warsztat.

W naszym poradniku znajdziesz również odpowiedzi na pytania: Jak czytać kursy bukmacherskie i Jakie ligi najlepiej obstawiać.

Najczęściej zadawane pytania

Czemu ktoś sprzedaje typy, zamiast obstawiać samemu?

To pytanie pojawia się dość często i nie jest bezzasadne. W wielu przypadkach determinuje ono to, czy mamy do czynienia z oszustem, który rzeczywiście chce tylko wyłudzić nasze pieniądze. Zdarza się jednak, że konta zawodowych graczy zostają zlimitowane lub nawet zablokowane ze względu na zbyt wysoką skuteczność i częste wygrane. Nie pozostaje im zatem nic innego, jak tylko doradzać innym za odpowiednią opłatą. Należy zatem dobrze wybadać grunt, zanim zdecydujemy się na płatne typy. Najlepiej takich niewygodnych pytań zadać oferującemu jak najwięcej.

Czy warto korzystać z płatnych typów bukmacherskich?

To zależy od indywidualnego podejścia każdego z nas. Moim zdaniem płatne typy, których pełno w Internecie, nie warto zawracać sobie głowy płatnymi typami. W naszym artykule znajdziesz jednak szczegółowe informacje o tym do kogo są skierowane takie typy. Pamiętaj tylko, że to, że zapłacisz komuś za podanie typów, nie daje gwarancji sukcesu i możesz stracić swój kapitał.

Co ostatecznie wybrać, darmowe typy czy płatne?

Na początku na pewno lepiej wybrać darmowe typy. Na płatne być może przyjdzie jeszcze czas, gdy znajdziesz kogoś skutecznego i przede wszystkim godnego zaufania. Większość graczy jest zgodna, że lepsze są darmowe typy, ale nie zawsze trzeba uznać rację większości. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych typów celem zmniejszenia ryzyka i jeśli mielibyśmy wybrać jeden sposób, to byłby to właśnie ten.