PSG rozbiło outsidera, dublet Mbappe [WIDEO]

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans Ajaccio w sobotnim meczu 35. kolejki Ligue 1. Podopieczni Christophe'a Galtiera rozbili na swoim stadionie ligowego outsidera (5:0).

Kylian Mbappe
  • PSG nie dało żadnych szans Ajaccio w sobotnim spotkaniu
  • Obie drużyny kończyły zawody w dziesiątkę
  • Paryżanie są bardzo blisko kolejnego mistrzowskiego tytułu

PSG zgodnie z planem

Paris Saint-Germain w roli zdecydowanego faworyta przystępowało do piątkowej potyczki w lidze francuskiej, chcąc odnieść drugie z rzędu zwycięstwo. Ajaccio natomiast chciało sprawić niespodziankę i przerwać fatalną serię bez wygranej.

W pierwszej połowie paryżanie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Wynik rywalizacji otworzył Fabin Ruiz, który skierował piłkę do siatki w 22. minucie po podaniu Danilo. Tymczasem jedenaście minut później prowadzenie PSG podwyższył Achraf Hakimi. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej odsłonie swój festiwal strzelecki zaczął Kylian Mbappe. Francuz bramkę na 3:0 zdobył w 47. minucie, wykorzystując ogromne zamieszanie pod bramką rywali. Z kolei w 54. minucie Mbappe popisał się mocnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Kropkę nad “i” w starciu na Parc des Princes postawił Mohamed Youssouf, który zaliczył trafienie samobójcze. Paris Saint-Germain zaliczyło jednocześnie 26. zwycięstwo w kampanii. Stołeczna ekipa w następnej kolejce zagra z Auxerre, a team Oliviera Pantaloniego zmierzy się z Stade Rennes.