Wielkie strzelanie Toulouse i Nice, PSG umocniło się na pozycji lidera Ligue 1 [WIDEO]

Piłkarze PSG

Wyniki środowych meczów 18. kolejki Ligue 1. 28 goli padło w 10 spotkaniach ligi francuskiej. Zwycięstwa odniosły między innymi: Toulouse, Auxerre, PSG, czy Olympique Marsylia. Udany powrót do ligowego grania zaliczył Lionel Messi, który okrasił występ golem.

Pogromy Toulouse i Nice, udany powrót Messiego

Ligue 1 w środku tygodnia rozgrywała mecze w ramach 18. kolejki. Było to między innymi następstwem tego, że kilka dni wcześniej francuskie drużyny rozgrywały spotkania pucharowe.

Emocji w środowych potyczkach nie brakowało, mimo że w dwóch meczach zabrakło goli. W starciach Stade Brestois – Lille oraz FC Nantes – Olympique Lyon żadnej z ekip nie udało się skierować piłki do siatki. Goli nie brakowało natomiast w spotkaniu rozgrywanym na Stade de I’Abbe-Deschamps, gdzie Auxerre zostało rozbite przez Toulouse (0:5). Goście zanotowali szóste zwycięstwo w sezonie.

Ze strefy spadkowej wydostało się z kolei Ajaccio, które przed własną publicznością skromnie pokonało Stade de Reims (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Marshall Munetsi, który na listę strzelców wpisał się już w trzeciej minucie gry.

Powody do radości miał w środowy wieczór także Mateusz Wieteska. Jego Clermont Foot pokonało u siebie Stade Rennais (2:1). Polak rozegrał 90 minut. Przemysław Frankowski brał natomiast udział w starciu, w którym walka była cios za cios. Ostatecznie Lens reprezentanta Polski podzieliło się punktami ze Strasbourgiem (2:2).

Po trzy oczka sięgnęły natomiast PSG i Olympique Marsylia. Paryżanie okazali się lepsi od Angers (2:0). O sile mistrzów Ligue 1 stanowili Lionel Messi i Neymar. Pierwszy z wymienionych ustalił wynik rywalizacji. Tymczasem team Igora Tudora okazał się lepszy od Troyes (2:0).