Dobre wieści ws. zdrowia Arka Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Pressfocus

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu przechodzi proces rekonwalescencji po urazie kolana. Napastnik doznał niefortunnej kontuzji w ostatniej kolejce Ligue 1 zeszłego sezonu. Wówczas stracił szansę na udział w mistrzostwach Europy. Teraz wszystko jednak wraca do normy, co potwierdził sam Jorge Sampaoli na przedmeczowej konferencji.

  • Arkadiusz Milik od czerwca pracuje nad powrotem na boisko
  • Piłkarz przez uraz, którego nabawił się na sam koniec zeszłego sezonu stracił Euro 2020 oraz początek nowej kampanii Ligue 1
  • Trener Olympique Marsylia przedstawił trochę więcej aktualnych faktów odnoście zdrowia reprezentanta Polski

Trudny czas Milika

Arkadiusz Milik zasilił zimą szeregi Olympique Marsylia. Początki w nowym klubie nie były łatwe zwłaszcza, że zanim trafił na południe Francji, trenował jedynie z rezerwami Napoli. Z każdym kolejnym spotkaniem 27-latek pracował nad swoją pozycją w drużynie. Co ciekawe, zakończył sezon z 10 trafieniami w 16 występach. Taki wynik zapewnił status najlepszego strzelca Olimpijczyków, których gra w poprzedniej kampanii była i tak daleka od ideału.

Kiedy Milik szykował się na zgrupowanie kadry przed startem fazy grupowej Euro 2020, doznał niefortunnej kontuzji w ostatniej kolejce Ligue 1. Początkowo uraz nie wydawał się groźny. Napastnik zjawił się w reprezentacji, ale po kilku dniach lekarze nie dali zielonego światła na udział w treningach z pełnym obciążeniem.

Dodajmy tylko, że Arkadiusz Milik zerwał w przeszłości więzadła krzyżowe w obu kolanach, więc potencjalne urazy tych stawów zawsze będą wzbudzać niepokój. Medycy zaoferowali długą i ciężką rehabilitację, po to aby uniknąć operacji i wielomiesięcznej przerwy. W ostatnim czasie nie raz słyszeliśmy, że 27-latek jest blisko powrotu na boisko, ale nic z tego nie znalazło potwierdzenia w rzeczywistości.

Jorge Sampaoli przekazał długo wyczekiwane wieści

Olympique Marsylia stanie do walki o komplet punktów późnym wieczorem w sobotę. Rywalem ekipy Milika będzie AS Monaco. Na przedmeczowej konferencji Jorge Sampaoli usłyszał pytanie na temat zdrowia polskiego napastnika. Nowy trener zespołu przekazał tak długo wyczekiwane wieści dla klubowych kibiców oraz fanów biało-czerwonych barw.

Jestem optymistą. Poniedziałek, wtedy Milik będzie trenować z zespołem. Zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie. To wielki profesjonalista, codziennie wykonuje po kilka sesji – wyznał Sampaoli.

Na ten moment Arkadiusz Milik trenował jedynie indywidualnie. Francuskie media twierdzą, że 27-latek przy dobrych wiatrach może pojawić się na murawie już za tydzień.

AS Monaco
Olympique Marsylia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. września 2021 20:21.

Przeczytaj również: Krzysztof Piątek wrócił do treningów z drużyną

Komentarze