Final Four Ligi Narodów: Znane wyniki losowania

Final Four Ligi Narodów UEFA
Final Four Ligi Narodów UEFA fot. PressFocus

Dzisiaj w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par półfinałowych Final Four Ligi Narodów UEFA. Włosi szóstego października przyszłego roku staną do rywalizacji z Hiszpanią. Z kolei dzień później swój mecz rozegrają reprezentacje Belgii i Francji.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Włoch wygrała w fazie grupowej rozgrywek rywalizację w grupie pierwszej dywizji A, pozostawiając w pokonanym polu Holendrów, Polaków i Bośniaków. W grupie drugiej górą okazała się Belgia, a w pozostałych Francja i Hiszpania. La Roja zasłynęła między innymi tym, że rozbiła aż 6:0 Niemców.

W październiku przyszłego roku poznamy natomiast triumfatora drugiej edycji rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwszą wygrała Portugalia, która w finale zwyciężyła z Holandią. Przyszłoroczny turniej rozegrany zostanie we Włoszech. Mecze półfinałowe zaplanowane są na 6 i 7 października. Tymczasem finał oraz spotkanie o trzecie miejsce odbędą się 10 października.

Warto zaznaczyć, że każdy z finalistów Ligi Narodów UEFA będzie brał udział w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w grupie pięciozespołowej, aby terminy rozegrania spotkań Final Four nie kolidowały z meczami, których stawką jest przepustka do gry na mundialu w Katarze.

Pary półfinałowe Final Four Ligi Narodów UEFA:

Włochy – Hiszpania (mecz zostanie rozegrany Stadio Giuseppe Meazza)
Belgia – Francja (mecz zostanie rozegrany Allianz Stadium)

Komentarze