FC Barcelona pozbawiona marzeń. Paris Saint-Germain zagra w półfinale Ligi Mistrzów. [NA ŻYWO]

FC Barcelona przegrała aż 1:4 z Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe poprowadził drużynę do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Dziękujemy za udział w naszej relacji "na żywo".

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona – PSG na żywo

Wtorkowa rywalizacja Lidze Mistrzów wyłoni pierwszych dwóch półfinalistów. W stolicy Katalonii o awans powalczą drużyny FC Barcelony i Paris Saint-Germain. Pierwsze spotkanie w Paryżu zakończyło się wygraną Barcelony 3:2.

FC Barcelona w środowym rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów zmierzy się z Paris Saint-Germain. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00.

19:03 – Gorące powitanie FC Barcelony pod stadionem

Drużyna FC Barcelony zameldowała się pod stadionem, na którym zostanie rozegrany rewanż z PSG. Kibice zgotowali im ciepłe powitanie.

19:07 – FC Barcelona bliżej awansu do półfinału

FC Barcelona wygrała 3:2 z Paris Saint-Germain w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Zawodnikiem meczu był Raphinha, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

19:12 – Zapowiada się emocjonujący mecz

19:21 – Bądź na bieżąco z newsami ze świata futbolu

Zanim rozpocznie się mecz, warto zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami ze świata piłki. Na naszym portalu przeczytacie między innymi o tym kogo z przeszłością w Realu Madryt chce pozyskać FC Barcelona.

19:25 – Fani Dumy Katalonii nie dali w nocy spać piłkarzom PSG

Kibice FC Barcelony w noc poprzedzającą mecz wybrali się pod hotel, w którym spali zawodnicy PSG. Fani Blaugrany odpalili pod obiektem petardy, zakłócając sen rywali.

19:27 – Wyścig o koronę króla strzelców Ligi Mistrzów

Kylian Mbappe w dzisiejszym meczu będzie chciał wskoczyć na 1. miejsce w klasyfikacji strzelców. Do Harry’ego Kane’a traci tylko jedną bramkę. Kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski ma na swoim koncie trzy trafienia.

19:35 – Pięciu piłkarzy FC Barcelony na cenzurowanym

Ronald Araujo, Frenkie De Jong, Lamine Yamal, Joao Felix oraz Ferran Torres są zagrożeni zawieszeniem w następnym meczu Ligi Mistrzów. Żaden z nich nie może otrzymać żółtej kartki.

19:40 – Gość specjalny w loży Joana Laporty

W loży prezydenta klubu usiądzie Nicolas Sarkozy. Były prezydent Francji ma być amuletem…FC Barcelony. Za każdym razem, gdy jest obecny na meczu FC Barcelona – PSG, to francuski klub nie może pokonać rywali. Tydzień temu był obecny na spotkaniu w Paryżu, a w 2017 roku oglądał remontadę Dumy Katalonii na Camp Nou.

19:44 – Ilkay Gundogan imponuje formą

19:50 – Konflikt na linii Luis Enrique – Xavi?

19:57 – Xavi odkrył karty. Wyjściowa jedenastka FC Barcelony

Trener Blaugrany nie zdecydował się na niespodzianki. Po krótkiej przerwie do gry wraca Robert Lewandowski. Od pierwszej minuty wystąpi również bohater pierwszego spotkania Raphinha.

20:01 – Skład Paris Saint-Germain. Do gry wrócił Achraf Hakimi

20:06 – Pedri wierzy, że kibice poniosą dopingiem Dumę Katalonii do awansu

Pedri na konferencji prasowej przed meczem docenił wsparcie kibiców. Hiszpan uważa, że fani mogą odegrać olbrzymią rolę w walce o awans.

20:15 – Obrzydliwe zachowanie kibiców FC Barcelony

Przed stadionem część fanów FC Barcelony dopuściła się nieakceptowalnego zachowania. Grupa kibiców zaczęła obrażać Viniciusa Juniora.

20:23 – Ostatnie pięć bezpośrednich spotkań

Bilans ostatnich bezpośrednich starć na remis. 2 zwycięstwa FC Barcelony, 2 triumfy PSG oraz jeden remis.

20:25 – Dembele nielubiany w Barcelonie

Fani FC Barcelony nie wspominają dobrze Ousmane Dembele. Kibice palą jego koszulki.

20:31 – Półfinaliści Ligi Mistrzów od sezonu 1993/1994

FC Barcelona ostatni raz w półfinale Champions League grała w 2019 roku. Z kolei Paris Saint-Germain w najlepszej czwórce rozgrywek było w sezonie 2020/2021.

20:37 – Napięcie rośnie

Coraz bliżej godziny zero. Za niespełna 20 minut rozpocznie się mecz.

20:45 – Kylian Mbappe żądny zemsty. Czy znów skompletuje hat-tricka?

Gwiazda Paris Saint-Germain przeciwko FC Barcelonie już raz strzeliła trzy bramki w meczu. Czy Kylian Mbappe ponownie będzie koszmarem obrońców Dumy Katalonii?

Początek meczu! Sędzia Istvan Kovacs zagwizdał po raz pierwszy

1′ – Udana interwencja obrońców FC Barcelony

Pau Cubarsi zablokował wychodzącego do piłki Kyliana Mbappe.

3′ – PSG spokojnie rozgrywa piłkę

PSG nie spieszy się z atakiem. Piłkarze gości podają między sobą futbolówkę na własnej połowie.

5′ – Araujo popełnia błąd

Ronald Araujo popełnił błąd, który mógł mieć poważne konsekwencje. Na szczęście sytuację uratował Frenkie De Jong.

7′ – Strzał Fabiana Ruiza zablokowany

Fabian Ruiz pokusił się o strzał, lecz jego próba została zablokowana. PSG wywalczyło rzut rożny.

7′ – Lewandowski udanie interweniuje w polu karnym

Rzut rożny nie przyniósł korzyści PSG. Robert Lewandowski wybił dośrodkowaną piłkę.

10′ Faul Frenkiego De Jonga

Holender nieprzepisowo zatrzymał rywala. Rumuński sędzia odgwizdał faul.

12′ – Raphinha trafia do siatki! FC Barcelona prowadzi 1:0

Raphinha wykończył indywidualny rajd Lamine Yamala i bez problemów umieszcza piłkę w siatce.

Eksperci chwalą młodą gwiazdę FC Barcelony

17′ – Zmarnowana szansa Mbappe…

Kylian Mbappe zdecydował się na strzał, lecz futbolówka poleciała ponad poprzeczką.

19′ – Nerwowa interwencja Donnarummy

Bramkarz Paris Saint-Germain nerwowo interweniował przy bezpańskiej piłce. Włoch wybił futbolówkę za boczną linię.

20′ – Lewandowski minimalnie nad bramką

Robert Lewandowski blisko zdobycia gola. Strzał Polaka minimalnie przeleciał ponad poprzeczką.

Kolejne komplementy dla wychowanków La Masii

24′ – PSG bez pomysłu na grę

Paris Saint-Germain wydaje się zagubione. Gospodarze zdominowali środek pola.

Gol Raphinhy na 1:0 [WIDEO]

27′ – Ter Stegen z podwójną interwencją!

Marc-Andre ter Stegen dwukrotnie obronił strzał Kyliana Mbappe. Niemiec udowadnia swoją wysoką dyspozycję.

29′ – Czerwona kartka dla Araujo!

Obrońca FC Barcelony fauluje na granicy pola karnego jednego z rywali. Sędzia za to zagranie pokazuje czerwoną kartkę.

31′ – Rzut wolny dla PSG

Dembele spróbował swoich sił, uderzając z rzutu wolnego. Strzał Francuza był niecelny.

34′ – Zmiana spowodowana grą w osłabieniu

Lamine Yamal opuszcza boisko. Xavi zdecydował się posłać do boju Inigo Martineza.

37′ – PSG próbuje dominować rywala

Francuski zespół wykorzystuje fakt gry w przewadze. Goście wymieniają serię podań.

Czerwona kartka dla Araujo [WIDEO]

39′ – Gol dla PSG

Bradley Barcola znalazł w polu karnym Dembele, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Goście doprowadzili do remisu na kilka minut przed przerwą.

41′ – PSG naciska coraz bardziej

PSG poczuło krew. Strzał w kierunku bramki oddał Vitinha, lecz jego próba zakończyła się niepowodzeniem.

45′ – Pedri faulowany. Żółta kartka dla Fabiana

Pedri cierpi po wejściu Fabiana. Hiszpan za nieprzepisowe zagranie zobaczył żółtą kartkę.

45′ – Doliczony czas gry

Sędzia za przerwy w grze dolicza dodatkowe 3 minuty.

45+3′ – Dembele mógł podwyższyć wynik

Ousmane Dembele miał ogromną szansę na podwyższenie wyniku. Strzał Francuza mija jednak bramke obok słupka.

Frekwencja dopisała

Mecz na stadionie Estadio Olimpico z wysokości trybun ogląda 50,309 widzów.

48′ – FC Barcelona głęboko cofnięta w pole karne

Duma Katalonii broni całą drużyną. Linia obrony gospodarzy została ustawiona głęboko w polu karnym.

49′ – Piłka zaskoczyła ter Stegena

Achraf Hakimi oddał strzał w światło bramki, a piłka po odbiciu od ziemi zaskoczyła bramkarza Barcelony. Na szczęście ter Stegen odbił piłkę za linię końcową.

50′ – Żółta kartka dla Lewandowskiego

Lewandowski w walce o piłkę uderzył rywala łokciem. Sędzia Istvan Kovacs pokazał Polakowi żółty kartonik.

51′ – Koronkowa akcja PSG

Wspaniałą akcję gości próbował wykończyć Fabian. Strzał pomocnika minimalnie minął słupek.

Dominacja Paris Saint-Germain!

PSG po 53. minutach gry ma aż 15 wykreowanych sytuacji. Dla porównania Barcelona tylko stworzyła tylko dwie sytaucje.

55′ – Vitinha trafia do siatki! PSG prowadzi 2:1

Vitinha oddał strzał zza pola karnego. Próba Portugalczyka była nie do zatrzymania. Marc-Andre ter Stegen nie mógł nic zrobić.

59′ – Rzut karny dla PSG. Cancelo fauluje Dembele

61′ – Mbappe podwyższa prowadzenie!

Kylian Mbappe pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał bramkarza. Bramkarz FC Barcelony był bez szans. Wynik meczu 3:1 daje awans do półfinału dla podopiecznych Luisa Enrique.

61′ – Żółta kartka dla Marquinhosa

Obrońca PSG zablokował rywala. Za swoje zagranie zobaczył żółtą kartkę.

65′ – Gundogan domaga się karnego!

Ilkay Gundogan sugeruje, że był faulowany w polu karnym. Sędzia niewzruszony każe grać dalej. Niemiec za dyskusje otrzymał żółtą kartkę.

Były trener FC Barcelony pogrąży klub?

Miażdżącą ocena Dumy Katalonii

FC Barcelona od momentu czerwonej kartki przestała istnieć na boisku…

Vitinha strzela zza pola karnego [WIDEO]

70′ – PSG chce więcej

Gocie nie zwalniają tempa. Nieustannie nękają rywali kolejnymi atakami. Do podania Mbappe próbował dojść Barcola, lecz podanie było za mocne.

73′ – Lewandowski mógł dać tlen Barcelonie

Robert Lewandowski był blisko zdobycia bramki. Strzał napastnika gospodarzy obronił jednak bramkarz rywali. Do dobitki nie zdążył dobiec Ferran Torres.

Araujo uznany za winnego wydarzeń na Estadio Olimpico

77′ – Podwójna zmiana w PSG

Luis Enrique decyduje się na zmiane. Z bosika schodzą Barcola i Fabian. W ich miejsce Marco Asensio oraz Kan-In Lee.

78′ – Zryw FC Barcelony

Raphinha stanął przed szansą zdobycia bramki, lecz piłka po jego strzale przeleciała obok bramki.

80′ – Kolejna zmiana w PSG

Manuel Ugarte pojawił się na placu gry. Z boiska zszedł Zaire-Emery.

81′ – Zmiany w FC Barcelonie

Frenkie de Jong i Joao Cancelo poza boiskiem. Na murawie meldują się Fermin oraz Joao Felix.

FC Barcelona podzieli dawny los PSG?

85′ – Pomyłka Donnarummy!

Rzut wolny dla FC Barcelony mógł przynieść bramkę. Ostatecznie Donnarumma minął się z piłką, aczkolwiek wcześniej sędzia odgwizdał spalonego Roberta Lewandowskiego.

88′ – Lewandowski zmarnował okazję

Robert Lewandowski zmarnował szanse na wyrównanie wyniku dwumeczu. Polak zamiast podać futbolówkę do niepilnowanego Ferrana Torresa zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

89′ – Mbappe dobija Barcelonę 4:1 dla PSG

Zmasowany atak gości pod bramką Barcelony. Marc-Andre ter-Stegen dwukrotnie ratował zespół przed utratą bramki, lecz Mbappe w końcu znalazł sposób, aby pokonać bramkarza.

90+3′ – Mbappe szuka trzeciej bramki

Kylian Mbappe zdecydował się na mocny strzał z dystansu, lecz ter Stegen stoi na posterunku.