Sylwestrzak mimo kardynalnego błędu w Ekstraklasie doceniony przez UEFA

Damian Sylwestrzak to sędzia piłkarski, który po ósmej kolejce PKO Ekstraklasy przestał być postacią anonimową. Arbiter po błędnej ocenie zachowania Josue w starciu Piast Gliwice - Legia Warszawa musiał zmierzyć się z lawiną krytyki za wyrzucenie Portugalczyka z boiska. Powtórki pokazały, że sędzia nie popisał się przy ocenie sytuacji. Tymczasem w czwartek arbiter poprowadzi spotkanie w Lidze Konferencji Europy.

Damian Sylwestrzak
fot. Imago / Piotr Kucza / FOTOPYK / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Damian Sylwestrzak
  • Kibice i eksperci po ostatniej kolejce ligowej na dobre zapamiętali sędziego Damiana Sylwestrzaka
  • Arbiter nie popisał się w trakcie spotkania Piast Gliwice – Legia Warszawa, wykluczając z gry po jednej z sytuacji Josue
  • Sędzia zaledwie kilka dni po kardynalnym błędzie poprowadzi kolejny meczu i to na europejskiej scenie

Sylwestrzak poprowadzi mecz Ligi Konferencji Europy

Damian Sylwestrzak wpisał się w trakcie minionego weekendu w trend związany z popełnianymi błędami sędziowskimi w PKO Ekstraklasie. Arbiter zaliczył wpadkę w trakcie spotkania Piast Gliwice – Legia Warszawa, gdy niesłusznie pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Josue. Uznał, że piłkarz Wojskowych nadepnął Alexandrosa Katranisa. Było jednak nieco inaczej.

Już wiadomo, że Kolegium Sędziów ma zająć się pracą arbitrów w PKO Ekstraklasie. W jego trakcie mają być poruszone wątki: błędów, konsekwencji, czy transparentności awansów i spadków oraz zmęczenie sędziów. Można przypuszczać, że Damian Sylwestrzak za swoją pomyłkę w meczu ósmej kolejki poniesie jakieś konsekwencje, mimo że sam już zdążył przeprosić i przyznać się do złej oceny sytuacji z udziałem portugalskiego pomocnika. Nie powinno być to jednak nic poważnego.

UEFA natomiast ogłosiła, że krytykowany ostatnio sędzia został wyznaczony do poprowadzenia spotkania w Lidze Konferencji Europy z udziałem Viktorii Pilzno a FC Ballkani. Sylwestrzak poprowadzi mecz, który odbędzie się w czwartek 21 września o godzinie 21:00.

Czytaj więcej: Sędzia Sylwestrzak o sytuacji z Josue. “To był błąd” [WIDEO]

Komentarze