Liga Konferencji: Roma z dotkliwą porażką, Tottenham z wpadką w Holandii

Jose Mourinho

Nie brakowało niespodzianek w meczach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi konferencji. Przede wszystkim porażkę zaliczyła AS Roma, która uległa aż 1:6 Bodo/Glimt. Wcale nie lepiej zaprezentował się Tottenham Hotspur, ulegając Vitesse Arnhem 0:1. Ciekawie było również w Rotterdamie, gdzie Feyenoord pokonał 3:1 Union Berlin.

Sensacyjne rozstrzygnięcia w Lidze Konferencji

AS Roma przystępowała do starcia z ekipą z Norwegii w roli faworyta. Mimo że kilka dni temu przegrała z Juventusem w szlagierze Serie A. Rzymianie jednak nie spełnili pokładanych w nich nadziei na Aspmyra Stadion. Bodo/Glimt rozegrała kapitalną partię. Już na przerwę schodziła z prowadzeniem 2:1. Po zmianie stron Kjetila Knutsena urządzili sobie natomiast z piłkarzami Giallorossich rzeź niewiniątek. W drugiej połowie lider ligi norweskiej dołożył cztery gole włoskiej ekipie i ostatecznie wygrał 6:1.

Tymczasem w Arnhem na GelreDome niespodziewanie dla wielu Tottenham przegrał z Vitesse. Gola na wagę zwycięstwa zespołu Thomasa Letscha strzelił Maximilian Wittek. W tabeli grupy G liderem jest Stade Rennais z dorobkiem siedmiu punktów na koncie. Oczko mnie ma Vitessa, a na trzeciej pozycji z czterema punktami plasuje się Tottenham.

W innych ciekawych czwartkowych bojach Ligi Konferencji piłkarze Feyenoordu Rotterdam pokonali 3:1 Union Berlin. 78 minut na boisku w szeregach ekipy z Niemiec spędził Tymoteusz Puchacz, który miał udział przy jednym z goli dla rywali. AZ Alkmaar pokonał natomiast 1:0 Cluj. Tymczasem FC Kopenhaga musiała uznać wyższość PAOK-u Saloniki, przegrywając 1:2. W szeregach teamu z Danii tylko dziewięć minut na boisku spędził Kamil Grabara, który został ukarany czerwoną kartką. W greckiej drużynie wystąpił z kolei Karol Świderski, spędzając na boisku 83 minuty.