LE: znane pary półfinałowe, realny angielski finał

Piłki Ligi Europy
Piłki Ligi Europy fot. PressFocus

Czwartkowy wieczór w europejskiej piłce klubowej upłynął pod znakiem rewanżowych meczów w ramach 1/4 finału Ligi Europy. Po nich wyłonienie zostali czterej półfinaliści. D kolejnej fazy rozgrywek awans wywalczyły: Villarreal, Arsenal, Manchester United i Roma. Podobnie jak w Lidze Mistrzów dwóch przedstawicieli w półfinałach będą mieć ekipy z Premier League.

Bez niespodzanek

Bardzo interesująca zapowiadają się kluczowe spotkania w walce o finał Ligi Europy. Villarreal skonfrontuje swoje siły z Arsenalem. Tymczasem Manchester United zmierzy się z Romą. Odnotujmy, że Żółta Łódź Podwodna wyeliminowała z rozgrywek Dinamo Zagrzeb, wygrywając w dwumeczu 3:1. Arsenal okazał się z kolei lepszy od Slavii Praga, pokonując ją ostatecznie 5:1.

Wicelider ligi angielskiej nie dał natomiast żadnych szans Granadzie. W pierwszym starciu Czerwone Diabły wygrały 2:0 i takim samym rozstrzygnięciem zakończyła się rewanżowa potyczka. Tymczasem Giallorossi utrzymali zaliczkę wypracowaną w pierwszym boju, gdy wygrali z Ajaxem 2:1. W rewanżu miał miejsce rezultat 1:1.

Szlagiery w półfinale

Pierwsza starcia półfinałowe odbędą się już 28 kwietnia. Manchester United w roli gospodarza zagra z Romą. Villarreal natomiast na El Madrigal stoczy bój z Arsenalem. Rewanże odbędą się tydzień później 6 maja.

Warto zaznaczyć, że finał Ligi Europy będzie miał miejsce 26 maja na Stadionie Miejskim w Gdańsku. W roli umownego gospodarza w tym meczu wystąpi zwycięzca pary hiszpańsko-angielskiej. Obrońcą trofeum jest Sevilla, która w 2020 roku w pokonanym polu pozostawiła Inter Mediolan (3:2) w finale, który miał miejsce w Koeln.

Komentarze