Bild: Turniej finałowy Ligi Europy w Niemczech

Piłka Ligi Europejskiej
Piłka Ligi Europejskiej fot. adidas

17 czerwca zbierze się Komitet Wykonawczy UEFA, aby podjąć decyzję w sprawie dokończenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy, czytamy na łamach niemieckiego Bildu. Wszystko wskazuje na to, że turniej Final Eight elitarnych rozgrywek rozegrany zostanie w Lizbonie. Z kolei w Niemczech odbędą się kluczowe spotkania Europa League.

Czytaj dalej…

Mecze w ramach Ligi Europy mają być rozgrywane w Nadrenii Północnej-Westfalii. Wniosek o zorganizowanie meczów złożyły takie miasta jak: Gelsenkirchen, Kolonia, Düsseldorf i Duisburg. Z powodów technicznych nie jest możliwe, aby gospodarzem spotkań był Dortmund, gdyż kamery telewizyjne w trakcie transmisji pokazałby zbyt wiele pustych miejsc na stadionie.

Decydującym czynnikiem przy składaniu wniosku do Niemieckiej Federacji Piłkarskie w sprawie organizacji turnieju w ramach Europa League było zapytanie prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina do szefa DFB Fritza Kellera, czy możliwe jest zorganizowanie finałowego turnieju w Niemczech. Prezydent UEFA nie ukrywał, że był pod wrażeniem koncepcji zapewniającej bezpieczeństwo w czasie pandemii koronawirusa opracowanej przez Deutsche Fußball Liga i Deutscher Fußball-Bund.

Komentarze