El. LE: Strasbourg bliżej awansu

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Skromną zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem III rundy eliminacji Ligi Europy wypracowali sobie piłkarze Strasbourga, którzy pokonali na wyjeździe Łokomotiw Płowdiw 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył w 11. minucie gry Mitrović. Minutę wcześniej, za faul ratunkowy z boiska wyleciał Tomasević. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Po zwycięskiej porażce z Trnavą, trener Akrapović dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce – miejsca Malembany zajął Umarbaev. Czterech zawodników po przegranym rewanżu z Maccabi wymienił za to trener Laurey – zamiast Carole’a, Lienarda, Thomassona i Ajorque, mogliśmy oglądać Ndoura, Sissoko, Da Costę oraz Bellegarde’a.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla zespołu z Alzacji – już w dziesiątej minucie, wybiegającego do sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Da Costę na ziemię powalił Tomasević, za co obrońca Łokomitiwu obejrzał czerwoną kartkę. Akcja ratunkowa nie zdała się jednak na wiele, albowiem po rzucie wolnym egzekwowanym przez Martina, celny strzał głową oddał Mitrović.

Pomimo gry w osłabieniu, Bułgarzy starali się szybko doprowadzić do wyrównania. Na przestrzeni kilkudziesięciu sekund, Sels został dwukrotnie sprawdzony przez piłkarzy Łokomotiwu, ale bramkarz Strasbourga poradził sobie z próbami Aralicy i Vitanova. W końcówce pierwszej połowy, z powodu spalonego anulowany został za to gol Ozbolta.

Kwadrans po zmianie stron, Strasbourg powinien prowadzić już 2:0, ale pojedynek jeden na jednego z Lukovem przegrał Da Costa. W 69. minucie, ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Łokomotiwu – po wymianie piłki z Da Costą, minimalnie pomylił się uderzający zza pola karnego Bellegarde.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania – odważnie prawą stroną w pole karne wbiegł Iliev, po którego dograniu z sześciu metrów w światło bramki nie trafił jednak Karageren.

Sytuacja mogła brutalnie zemścić się dwie minuty później, ale Ajorque najpierw został zatrzymany przez bramkarza, a później przez obrońcę ustawionego przed linią bramkową. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i podopieczni trenera Laurey’a wracają do Francji ze skromną zaliczką.

Łokomotiw Płowdiw – RC Strasbourg 0:1 (0:1)

0:1 Mitrović 11′