FC Barcelona blisko nowego sponsora. Odbyło się spotkanie

W ostatnich tygodniach głośnym tematem jest możliwa zmiana sponsora swoich ubrań przez FC Barcelonę. Blaugranę rozczarowuje współpraca z Nike, ale wciąż rozważa trzy możliwe opcje. W czwartek w stolicy Katalonii pojawili się przedstawiciele Pumy.

Joan Laporta
Obserwuj nas w
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Joan Laporta
  • Obecny kontrakt FC Barcelony z Nike obowiązuje do 2025 roku
  • Mistrzowie Hiszpanii rozważają jednak nawet zerwanie umowy z Amerykanami
  • W czwartek Blaugrana spotkała się z przedstawicielami Pumy

FC Barcelona zostanie perłą w koronie Pumy? Klub rozważa różne opcje

FC Barcelona nie jest zadowolona ze współpracy w Nike, która trwa nieprzerwanie od 1998 roku. Według licznych doniesień hiszpańskich mediów, Amerykanie płacą klubowi około 105 milionów euro za sezon. To niewiele, biorąc pod uwagę choćby kontrakt Realu Madryt z Adidasem. Już kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że Puma jest w stanie niemalże podwoić propozycję. Jednocześnie Niemcy zaczynają się niecierpliwić, bo chcieliby jak najszybciej ogłosić współpracę z Dumą Katalonii.

W czwartek obie strony spotkały się w Barcelonie. Jak poinformował Gerard Romero, mistrzowie Hiszpanii rozważają trzy opcje. Pierwsza zakłada kontynuowanie współpracy z Nike i związanie się z nową firmą dopiero od sezonu 2025/2026. Według drugiej Blaugrana miałaby zerwać kontrakt z Amerykanami – co wiązałoby się z wysiłkiem finansowym – i rozpoczęcie produkcji własnych ubrań ze wsparciem firmy Hummel. Z kolei związanie się z Pumą jest na ten moment rozważane wyłącznie po wygaśnięciu kontraktu z Nike, czyli od 2025 roku. Nie wiadomo jeszcze, jak popularny producent zapatruje się na takie rozwiązanie.

Zobacz też: Media: Puma coraz mniej cierpliwa w kwestii FC Barcelony.

Komentarze