Real Madryt ma konkretny plan na Endricka. Nie rozważa innych opcji

Endrick wzmocni latem szeregi Realu Madryt. Królewscy mają konkretny plan na Brazylijczyka, który zakłada włączenie go do pierwszej drużyny.

Endrick
Obserwuj nas w
fot. SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Endrick
  • Endrick zasili latem szeregi Realu Madryt
  • Królewscy nie planują wypożyczać utalentowanego gracza
  • Brazylijczyk od samego początku będzie trenował z pierwszą drużyną

Real nie wypożyczy Endricka

Real Madryt latem bardzo poważnie wzmocni ofensywę. Oczywiście głównym transferem jest Kylian Mbappe, który nie został jeszcze sfinalizowany, lecz media są zgodne, iż zagra on w przyszłym sezonie dla Królewskich. Do drużyny dołączy także Endrick, za którego Real zapłacił już jakiś czas temu, lecz przepisy pozwalają nastolatkowi opuścić Brazylię dopiero po ukończeniu 18. roku życia.

Tak poważna konkurencja może zahamować rozwój Endricka, który uchodzi za olbrzymi talent. W Madrycie jednak o to się nie obawiają, gdyż nie ma planów wypożyczenia młodziutkiego Brazylijczyka. Od samego początku będzie on włączony do pierwszej drużyny, z którą rozpocznie treningi. Nie ma również mowy o grze w rezerwach – Endrick będzie przygotowywany do gry u boku takich piłkarzy, jak Jude Bellingham, Vinicius Junior czy właśnie Mbappe.

Przez jakiś czas pojawiały się sugestie, że Palmeiras spróbuje przedłużyć pobyt Endricka przynajmniej do końca roku, lecz Real takiej opcji nawet nie rozważy.

Endrick to dla Realu Madryt kolejny transfer z Brazylii. W ostatnich latach upodobał sobie ten kierunek, gdyż nie tak dawno na Santiago Bernabeu z Ameryki Południowej trafili Vinicius Junior i Rodrygo.

Zobacz również: Xabi Alonso odrzucił aż trzy kluby. Nie tylko Bayern i Liverpool

Komentarze