Występ Lewandowskiego pod znakiem zapytania. FC Barcelona może postawić na Roque

Robert Lewandowski może nie zagrać w najbliższym meczu przeciwko Las Palmas. Jak poinformował portal Relevo kapitan reprezentacji Polski trenował dziś z resztą drużyny, lecz odczuwał zmęczenie i dyskomfort.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Francisco Macia / Alamy Stock Photo Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski w środę wrócił do Hiszpanii
  • Polak wziął udział w czwartkowym treningu FC Barcelony
  • Pod znakiem zapytania stoi występ napastnika w meczu z Las Palmas

Lewandowski może odpocząć w meczu z Las Palmas

Robert Lewandowski po zgrupowaniu reprezentacji Polski od razu wrócił do klubu. W środę Polak wylądował w Barcelonie, a już w czwartek wziął udział w treningu z resztą zespołu. Mimo udziału w zajęciach kapitan naszej kadry odczuwał duże zmęczenie oraz dyskomfort. Drobne problemy zdrowotne wynikają przede wszystkim z faktu, że 35-latek w krótkim odstępie czasu rozegrał łącznie 210 minut w dwóch meczach z Estonią oraz Walią.

POLECAMY TAKŻE

Podczas finału baraży Robert Lewandowski dość często odczuwał ból w lewym udzie, co dokuczało mu również podczas zajęć w klubie. Jak informuje portal Relevo z tego powodu Xavi może dać odpocząć napastnikowi FC Barcelony. W jego miejsce od pierwszych minut w meczu z Las Palmas może zagrać Vitor Roque.

Warto zaznaczyć, że Lewandowski jest trzecim piłkarzem Dumy Katalonii, który zgromadził w tym sezonie największą liczbę minut. Łącznie Polak spędził na boisku aż 3020 minut. Po spotkaniu z Las Palmas podopieczni Xaviego będą mieli aż 11 dni do meczu z Paris Saint-Germain, co na pewno pomoże w regeneracji oraz odzyskaniu stuprocentowej formy.

Komentarze