Lewandowski bezbarwny w El Clasico, Xavi zdjął go po godzinie gry

FC Barcelona w niedzielny wieczór mierzyła się z Realem Madryt. Robert Lewandowski nie zaliczy spotkania do udanych. Reprezentant Polski został zdjęty w 64. minucie gry.

Xavi Hernandez i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie spisał się w meczu Real Madryt FC Barcelona

FC Barcelona przystępowała do potyczki z Realem Madryt, chcąc odnieść zwycięstwo i napsuć jeszcze krwi na finiszu rozgrywek La Liga stołecznej ekipie. Pomóc w tym miał między innymi Robert Lewandowski, na którego gole liczyli kibice Blaugrany. Pod tym względem jednak reprezentant Polski się nie spisał.

Polski napastnik grał do 64 minuty. W trakcie gry miał 25 kontaktów z piłką według SofaScore. Nie zaliczył żadnego kluczowego podania, nie podjął żadnej próby dryblingu. Oddał natomiast dwa strzały, ale żaden z nich nie był celny. Finalnie Xavi postanowił zmienić Polaka po ponad godzinie gry, wprowadzając na boisko Ferrana Torresa.

35-latek ma kontrakt ważny z Katalończykami do końca czerwca 2026 roku. Ostatnio nie brakowało jednak spekulacji dotyczących przyszłości piłkarza. Swoim niedzielnym występem kapitan reprezentacji Polski nie poprawił swojej sytuacji w oczach szkoleniowca Blaugrany. Ostatnie trafienie w lidze hiszpańskiej piłkarz zaliczył 17 marca w starciu przeciwko Atletico Madryt, w który Barca wywalczyła pełna pulę (3:0).

Lewandowski w tym sezonie wystąpił łącznie w 43 spotkaniach. Zdobył w nich 20 bramek i zaliczył dziewięć asyst. Okazję na poprawienie tego bilansu zawodnik może mieć już za tydzień. Barca wówczas rozegra kolejne spotkanie ligowe, mierząc się w roli gospodarza z Valencią. Mecz odbędzie na Estadi Olímpic Lluis Companys w poniedziałek 29 kwietnia. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00.