Reprezentacja Polski udanie zaczęła granie w 2024 roku, teraz pora na Cardiff [WIDEO]

Reprezentacja Polski wywiązała się z roli faworyta w spotkaniu półfinałowym baraży o awans na Euro 2024. Biało-czerwoni pokonali Estonię (5:1) i we wtorek zmierzą się w najważniejszym meczu roku z Walią w Cardiff, która pokonała Finlandię (4:1) w drugim półfinale.

Piłkarze reprezentacji Polski
  • Jednostronny przebieg miało czwartkowe spotkanie Polska – Estonia
  • Biało-czerwoni zaliczyli efektowną wygraną i awansowali do finału baraży o awans na Euro 2024
  • Goście od 27 minuty grali osłabieni, bo z powodu dwóch żółtych kartek, a w konsekwencji czerwonej, plac gry musiał opuścić Maxim Paskotsi
  • W finale baraży drużyna Michała Probierza w najbliższy wtorek zmierzy się z Walią

Polska – Estonia: Biało-czerwoni zagrają w Cardiff z Walią

Reprezentacja Polski rozegrała w czwartkowy wieczór piąty mecz pod wodzą Michała Probierza. Stawka była duża, bo Biało-czerwoni walczyli o przepustkę do gry w finale baraży o awans na Euro 2024. Na drodze polskiej ekipy stanęła Estonia, która w eliminacjach do mistrzostw Europy była tak naprawdę dostarczycielem punktów.

W pierwszej odsłonie przewaga polskiej ekipy była widoczna na tle 123. drużyny w rankingu FIFA. Po pierwszym kwadransie rywalizacji różnica w liczbie podań wynosiła 108 do 6 na korzyść gospodarzy, co obrazowało, jak wyglądał przebieg rywalizacji. Polska grała, a rywale statystowali.

Wynik spotkania został natomiast otwarty w 22. minucie. Wyśmienitym podaniem popisał się Jakub Piotrowski. Pomocnik potwierdził swoją dobrą dyspozycję z Łudogorca Razgrad. Z kolei na prowadzenie Biało-czerwonych wyprowadził Przemysław Frankowski, który zdobył trzecią bramkę w drużynie narodowej. Do przerwy było 1:0 dla ekipy Michała Probierza.

Tymczasem po zmianie stron reprezentacja Polski dołożyła kolejne trafienie. Piłkę do siatki już w 50. minucie skierował Piotr Zieliński, który od pierwszych fragmentów rywalizacji prezentował się bardzo dobrze i grał z dużym luzem. Pomocnik SSC Napoli zdobył bramkę po uderzeniu głową, wykorzystując dośrodkowanie Nikoli Zalewskiego.

Na dwóch golach Polacy nie chcieli poprzestać. Apetyt na zdobycie bramki wykazywali Karol Świderski i Robert Lewandowski, ale ich próby kolejno w 52. i 56. minucie nie zmusiły do kapitulacji golkipera gości. Swoje trafienie zaliczył z kolei Piotrowski, podwyższając prowadzenie Biało-czerwonych w 70. minucie. Z kolei w kolejnych fragmentach rywalizacji kolejne bramki były udziałem Karola Metsa, notującego gola samobójczego. Tymczasem w 77. minucie gola na 5:0 strzelił Sebastian Szymański.

Ostatnie słowo należało natomiast do gości. Estończycy w 78. minucie strzelili honorową bramkę. Martin Vetkal pokonał Wojciecha Szczęsnego, który po stracie bramki nie krył wściekłości. Finalnie reprezentacja Polski wygrała różnicą czterech goli (5:1).

Polska – Estonia 5:1 (1:0)