Michał Probierz powiększył sztab reprezentacji Polski. Czterech dodatkowych trenerów

Michał Probierz na czas przygotowań do Mistrzostw Europy 2024 będzie mógł skorzystać z pomocy dodatkowych trenerów. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że sztab reprezentacji Polski został uzupełniony o czterech trenerów.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Sztab reprezentacji Polski został wzmocniony o czterech dodatkowych trenerów
  • Nowi asystenci będą pomagać selekcjonerowi w trackie przygotowań do Euro
  • Do sztabu dołączyli: Marcin Dorna, Daniel Wojtasz, Bartłomiej Zalewski i Marcin Włodarski

Czterech nowych członków sztabu szkoleniowego

Reprezentacja Polski na przełomie maja i czerwca rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Europy 2024. Podczas zgrupowania Michałowi Probierzowi oraz reszcie obecnego sztabu będzie pomagać czterech dodatkowych trenerów.

POLECAMY TAKŻE

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Marcin Dorna, Daniel Wojtasz oraz Bartłomiej Zalewski będą odpowiadać za analizę taktyczną. Z kolei Marcin Włodarski będzie pełnił funkcję trenera-stażysty. Każdy z czterech wymienionych trenerów jest obecnie związany z PZPN-em.

Dorna pracuje w związku od 2021 roku jako dyrektor sportowy, a wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21. 41-letni Daniel Wojtasz jest analitykiem Szkoły Trenerów PZPN. Na swoim koncie ma również pracę w sztabie klubów Ekstraklasy jak Stal Mielec czy Korona Kielce.

Natomiast Bartłomiej Zalewski po tym, jak skończył pracę z młodzieżowymi kadrami od lat 15 do lat 19, został koordynatorem ds. projektów Talent Pro oraz Future Pro. Marcin Włodarski, który będzie trenerem-stażystą jest w sztabie Michała Probierza przedstawicielem trenerów młodzieżowych reprezentacji. W zeszłym roku prowadził kadrę U-17 na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

Komentarze