Moder zawiedziony decyzją Probierza. “Chciałem wyjść i pomóc”

Jakub Moder nie znalazł się w kadrze meczowej na starcie z Walią. Michał Probierz swoją decyzją zaskoczył kibiców oraz samego pomocnika, który zdradził kulisy w rozmowie z TVP Sport.

Jakub Moder
Obserwuj nas w
fot. Imago/Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Jakub Moder
  • Reprezentacja Polski walczy z Walią o awans na Euro
  • We wtorkowym meczu na murawie na pewno nie pojawi się Jakub Moder
  • Pomocnik został pominięty przez Michała Probierza podczas ustalania kadry meczowej

Moder odstawiony od składu. Nie zamierza się awanturować

Jakub Moder bardzo długo wracał do zdrowia po ciężkiej kontuzji. W ostatnich miesiącach regularnie pojawiał się na boisku, więc otrzymał powołanie na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Kibice wierzyli, że jego powrót uzdrowi środek pola kadry, który był wyraźnym problemem we wcześniejszych meczach. Przeciwko Estonii zasiadł na ławce rezerwowych, a na murawie znalazł się w drugiej połowie. Spotkanie z Walią w całości obejrzy natomiast z wysokości trybun.

Michał Probierz nie uwzględnił Modera w kadrze meczowej, co było dość sporym zaskoczeniem dla kibiców. Przed startem spotkania wychowanek Lecha Poznań gościł na antenie TVP Sport, gdzie przyznał, że decyzja selekcjonera była dla niego rozczarowująca.

– Nie ukrywam, że też jestem troszkę zaskoczony. Spotkaliśmy się w poniedziałek wieczorem, jeszcze przed ogłoszeniem kadry meczowej. Trener wziął mnie na krótką rozmowę i wytłumaczył dlaczego, ale wydaje mi się, że zostawię to między nami. Nie będę tego publicznie wyciągał.

– Na pewno czułem zewnętrzną presję, aczkolwiek myślę, że dla mnie najważniejsza jest moja ambicja i to, że chciałem wyjść w składzie i pomóc drużynie. Taka jest decyzja trenera. Będę wspierał drużynę z trybun. Najważniejszy jest dzisiaj awans – zaznaczył pomocnik.

Zobacz również: Zbigniew Boniek o meczu Walia – Polska. Wskazał wynik

Komentarze