Kulesza skrócił listę do trzech nazwisk. Wśród nich jest nowy selekcjoner

Cezary Kulesza zakomunikował, że zakończyły się już rozmowy z potencjalnymi kandydatami na selekcjonera, a teraz nastał czas wyboru. Kuba Seweryn z portalu Sport.pl poinformował, że prezes PZPN ma na swojej liście już tylko trzy nazwiska.

Cezary Kulesza
fot. Imago/Tomasz Kudala / PressFocus / NEWSPIX.P Na zdjęciu: Cezary Kulesza
  • Polski Związek Piłki Nożnej kilka dni temu rozstał się z Fernando Santosem
  • Od tego czasu trwają prace nad wyborem nowego selekcjonera
  • Na placu boju pozostało trzech kandydatów

Kto stanie na czele Biało-Czerwonych?

Fatalne zgrupowanie i porażka z Albanią doprowadziły do przedwczesnego rozstania z Fernando Santosem. Polski Związek Piłki Nożnej kilka dni temu podjął decyzję o zwolnieniu Portugalczyka. Od tego czasu trwają intensywne prace nad znalezieniem jego następcy. Nowy selekcjoner nie będzie miał łatwo, bowiem musi błyskawicznie wpłynąć na poprawę wyników i atmosfery w drużynie.

Cezary Kulesza zasugerował, że trudna sytuacja wymaga postawienia na polskiego trenera. W mediach przewinęło się sporo nazwisk, a najwięcej mówiło się o Macieju Skorży, Adamie Nawałce czy Marku Papszunie. Pierwsza dwójka nie jest szczególnie zainteresowana objęciem tego stanowiska.

Do ostatecznej decyzji pozostało już niewiele. Kuba Seweryn z portalu Sport.pl poinformował, że na placu boju pozostało trzech kandydatów. Są to wspomniany wcześniej Papszun, Michał Probierz oraz Jan Urban.

Papszun pozostaje wolnym szkoleniowcem po odejściu z Rakowa Częstochowa, zaś Probierz opiekuje się zespołem młodzieżowym. Urban obecnie prowadzi ekipę Górnika Zabrze, jednak traktuje się go tylko jako opcję rezerwową.

W październiku Biało-Czerwoni wrócą do zmagań w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Następca Santosa będzie więc musiał działać bardzo szybko i zdecydowanie.

Zobacz również: Lewandowski szybko zapomniał o meczu z Albanią? “To nie jest takie łatwe”

Komentarze