Grabara znów dał o sobie znać. Polak obronił karnego w meczu Kopenhagi!

Kamil Grabara ponownie uratował FC Kopenhagę przed utratą bramki. Bramkarz reprezentacji Polski w 52. minucie meczu z Midtjylland obronił rzut karny.

Kamil Grabara
Imago / Ludvig Thunman Na zdjęciu: Kamil Grabara
  • Kamil Grabara obronił rzut karny w meczu przeciwko Midtjylland
  • Polski bramkarz złapał strzał Gue-Sung Cho w 52. minucie spotkania
  • 25-letni golkiper ma w tym sezonie 11 czystych kont

Kamil Grabara obronił rzut karny

FC Kopenhaga w meczu 20. kolejki ligi duńskiej mierzyła się na wyjeździe z FC Midtjylland. Jednym z bohaterów spotkania był Kamil Grabara, który obronił rzut karny wykonywany przez Gue-Sung Cho w 52. minucie meczu. Tym samym Polak zrehabilitował się za błąd, który popełnił dwie minuty wcześniej. Sędzia wskazał na wapno po tym, jak Grabara zahaczył w polu karnym jednego z przeciwników. Wcześniej w 36. minucie meczu Grabara był zmuszony wyjąć piłkę z siatki, po tym jak strzałem głową pokonał go Mads Bech Sorensen. Ostatecznie po drugiej straconej bramce w doliczonym czasie gry przez FC Kopenhage drużyna 25-letniego bramkarza przegrała 0:2 z Midtjylland.

Łącznie Kamil Grabara w tym sezonie ma na swoim koncie 13 czystych kont w 36 meczach. Kopenhaga na ten moment zajmuje 3. miejsce w lidze z dorobkiem 39 punktów. Do lidera tracą tylko 2 oczka, a do końca sezonu zasadniczego pozostały dwa mecze.