Lewandowski nie chce pompowania balonika przed Euro. “Mamy trudną grupę”

Robert Lewandowski realistycznie patrzy na szanse reprezentacji Polski w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024. W rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu WP Sportowe Fakty poruszył wątek pompowania balonika przed zbliżającym się turniejem.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Reprezentacja Polski zagra na Euro w grupie z Francją, Holandią oraz Austrią
  • Robert Lewandowski uważa, że to jedna z najtrudniejszych grup w całym turnieju
  • Kapitan biało-czerwonych uważa, że tym razem nie będzie pompowania balonika

Polska w najtrudniejszej grupie na Euro 2024

Robert Lewandowski ma za sobą grę w kilku dużych turniejach. Kapitan reprezentacji Polski uczestniczył m.in. we wszystkich Mistrzostwach Europy od 2012 roku oraz wystąpił na dwóch mundialach w 2018 i 2022 roku. Tym razem przed biało-czerwonymi stoi arcytrudne zadanie, bowiem na niemieckich boiskach zagrają w grupie śmierci.

POLECAMY TAKŻE

Napastnik FC Barcelony przyzwyczajony do tego, że w naszym kraju przed wielką imprezą są duże oczekiwania, przestrzega przed hurraoptymizmem. W rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu WP Sportowe Fakty zauważył, że tym razem pompowania balonika nie będzie. Wpływ na to ma realna ocena szans reprezentacji Polski w meczach z takimi drużynami jak Francja czy Holandia.

Oczywiście mamy trudną grupę, może najtrudniejszą w całym turnieju, ale jesteśmy silni wewnętrznie, mentalnie. Eliminacje były słabe, musimy o tym pamiętać, ale teraz w tym zespole naprawdę coś się urodziło. Coś takiego, że z Holandią, Austrią i Francją pokażemy się z dobrej strony i zdobędziemy punkty – powiedział Lewandowski w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu WP Sportowe Fakty.

Komentarze