Niemiecka federacja zdecydowała ws. przyszłości Nagelsmanna

Julian Nagelsmann ma ważny kontrakt z reprezentacją Niemiec do końca Mistrzostw Europy 2024. Według informacji niemieckiego Sky Sport niemiecka federacja chce przedłużyć umowę z selekcjonerem do 2026 roku.

Julian Nagelsmann
Obserwuj nas w
Peter Schatz / Alamy Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Julian Nagelsmann ma kontrakt tylko do końca Euro
  • Niemiecka federacja chce przedłużyć umowę z selekcjonerem
  • 36-latek łączony jest z powrotem do Bayernu Monachium

DFB chce przedłużyć umowę z Nagelsmannem

Julian Nagelsmann po zwolnieniu z Bayernu Monachium podjął się trudnego zadania, jakim jest przygotowanie reprezentacji Niemiec do Mistrzostw Europy. 36-latek we wrześniu ubiegłego roku jest selekcjonerem rodzimej kadry narodowej.

Wokół młodego trenera powstało wiele informacji odnośnie jego najbliższej przyszłości. Część mediów sugeruje, że Nagelsmann po zakończeniu Euro miałby wrócić do Bayernu i zastąpić Thomasa Tuchela. Zaś niemiecki Sky Sport poinformował, że DFB planuje przedstawić selekcjonerowi nową umowę, która będzie ważna aż do zakończenia mundialu w 2026 roku.

Wśród zwolenników pozostania 36-latka w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec wymienia się członków zarządu tamtejszej federacji takich jak: Neuendorf, Voller i Rettig. Na ten moment nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Julian Nagelsmann.

Komentarze