Słowacja – Portugalia: żelazna dyscyplina dała efekt i Martinez zainkasował kolejne trzy punkty

Reprezentacja Portugalii skromnie pokonała Słowację (1:0) w meczu piątej kolejki fazy grupowej eliminacji do Euro 2024. Tym samym ekipa Roberto Martineza umocniła się na pozycji na lidera grupy J.

Bruno Fernandes
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Bruno Fernandes
  • Reprezentacja Portugalii wciąż pozostaje bez porażki w kwalifikacjach do mistrzostw Europy
  • Zwycięstwo podopiecznym Roberto Martineza zapewnił gol Bruno Fernandesa
  • Pierwszą porażkę w trwających eliminacjach ponieśli Słowacy

Słowacja – Portugalia: Bruno Fernandes ze złotym golem

Reprezentacja Portugalii miała jasny plan na piątkowy wieczór, chcąc kontynuować passę zwycięstw. Słowacja jednocześnie liczyła na wykorzystanie atutu własnego boiska, co zwiastowało duże emocje.

Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszej odsłonie zespołem aktywniejszym w ofensywie byli goście. Portugalczycy oddali trzy celne strzały, przy jednej tego typu próbie gospodarzy. Finalnie jedyny gol w pierwszej odsłonie padł w 43. minucie, gdy do siatki piłkę skierował Bruno Fernandes, wykorzystując podanie Bernardo Silvy.

W drugiej odsłonie żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku. Niemniej okazji na to nie brakowało. Bliski szczęścia był przede wszystkim Milan Skriniar w 72. minucie, ale piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Tym samym drużyna Roberto Martineza utrzymała skromne prowadzenie do końca, wygrywając 1:0.

Komentarze